Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi TRC-3'ün hanehalkı harcamaları

TRC-3'ün hanehalkı harcamaları

Mardin, Batman, Şırnak ve Siirt illerini kapsayan TRC-3 bölgesinde hanehalkı tüketim harcamalarında en yüksek payı yüzde 28,5 ile gıda ve alkolsüz içecekler harcamaları aldı.

Giriş Tarihi: 4 Kasım 2015 Çarşamba 11:16
TRC-3'ün hanehalkı harcamaları

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2014 yılı ’Hanehalkı Tüketim Harcaması’ (Bölgesel) istatistiklerini açıkladı. Buna göre; Hanehalkı Bütçe Araştırması’nın 2012, 2013 ve 2014 yıllarına ait verilerinin birleştirilmiş sonuçlarına göre; toplam tüketim harcamasının yüzde 24,5’i İstanbul’da oturan hanehalkları tarafından yapılırken, Ege Bölgesi yüzde 14,6’lık oranla ikinci sırada yer aldı, bunu yüzde 12 oranı ile Akdeniz Bölgesi izledi.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Siirt Bölge Müdürlüğü ise Mardin, Batman, Şırnak ve Siirt illerini kapsayan TRC-3 bölgesinde hanehalkı tüketim harcamalarında en yüksek payı yüzde 28,5 ile gıda ve alkolsüz içecekler harcamaların aldığını açıkladı. (M. Salih Keskin – İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

TKDK Modern Hayvancılığa Öncülük ediyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com