Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Tekno Bilim Trafikte artık itiraz şansı kalmadı

Trafikte artık itiraz şansı kalmadı

Giriş Tarihi: 4 Mayıs 2010 Salı 21:33
Trafikte artık itiraz şansı kalmadı

 Yaklaşık 4 saat kayıt yapabilme özelliğine sahip olduğu belirtilen Destek Göz ile gece çalışmalarında ışıklı kayıp yapabilme imkanının olduğu kaydedildi. 

Trafik polislerinin şapkalarının ön kısmına takarak yapacakları işlemler ve sürücülerle yaptıkları konuşmaların kaydedilmemesi ile sürücüler ve polisler arasında yaşanacak tartışmaların önüne geçmesi planlanıyor. Denizli Emniyet Müdürü Atilla Çınar, özellikle trafik polislerinin görev yaparken değişik ithamlara maruz kaldığını belirterek, "Bu ithamlar neticesinde polise yönelik, hem hukuki, hem adli yönden soruşturmalar açılıyor. Ancak bu ithamlarla ilgili polisin haklılığını ortaya koyacak kanıtları sunmakta güçlük çekiyoruz. Bunun için arkadaşlarımızla birlikte yaptığımız çalışmalar neticesinde, çağın gerektirdiği teknolojik imkanlardan yeteri kadar yararlanamadığımızı tespit ettik. Bu çerçevede bilgi işlem şubemize bir talimat verdik ve bir çalışma başlatmalarını istedik" dedi. 

Bilgi işlem merkezinin bu çalışmayı 3-4 aydır sürdürdüğünü belirten Atilla Çınar, "Bunun kullanım ve işletme hakkını da Denizli Emniyet Müdürlüğü olarak aldık. Arkadaşlarımızla birlikte bu uygulamayı başlattık. Şu ana kadar 10 tane yapıldı. Bunun maliyetini tamamen Denizli Valiliği ve İl Özel İdare Müdürlüğü karşıladı. Umuyorum ki ileride bu tip çalışmalar yaygın hale gelecek. İçişleri Bakanlığı'na konuyu intikal ettirdik. Bakanlığımızdan uygun görüş geldiği taktirde kullanmaya başlayacağız" dedi.

Denizli Emniyet Müdürü Atilla Çınar cihazla ilgili kullanım hakkını aldıklarını da sözlerine ekledi. 

İHA

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Türk Telekomdan, Gaziantep ve Şanlıurfalı çocuklara Günışığı desteği

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com