Advert
Advert
Advert

Trafikte artık itiraz şansı kalmadı

Trafikte artık itiraz şansı kalmadı
Trafikte artık itiraz şansı kalmadı

 Yaklaşık 4 saat kayıt yapabilme özelliğine sahip olduğu belirtilen Destek Göz ile gece çalışmalarında ışıklı kayıp yapabilme imkanının olduğu kaydedildi. 

Trafik polislerinin şapkalarının ön kısmına takarak yapacakları işlemler ve sürücülerle yaptıkları konuşmaların kaydedilmemesi ile sürücüler ve polisler arasında yaşanacak tartışmaların önüne geçmesi planlanıyor. Denizli Emniyet Müdürü Atilla Çınar, özellikle trafik polislerinin görev yaparken değişik ithamlara maruz kaldığını belirterek, "Bu ithamlar neticesinde polise yönelik, hem hukuki, hem adli yönden soruşturmalar açılıyor. Ancak bu ithamlarla ilgili polisin haklılığını ortaya koyacak kanıtları sunmakta güçlük çekiyoruz. Bunun için arkadaşlarımızla birlikte yaptığımız çalışmalar neticesinde, çağın gerektirdiği teknolojik imkanlardan yeteri kadar yararlanamadığımızı tespit ettik. Bu çerçevede bilgi işlem şubemize bir talimat verdik ve bir çalışma başlatmalarını istedik" dedi. 

Bilgi işlem merkezinin bu çalışmayı 3-4 aydır sürdürdüğünü belirten Atilla Çınar, "Bunun kullanım ve işletme hakkını da Denizli Emniyet Müdürlüğü olarak aldık. Arkadaşlarımızla birlikte bu uygulamayı başlattık. Şu ana kadar 10 tane yapıldı. Bunun maliyetini tamamen Denizli Valiliği ve İl Özel İdare Müdürlüğü karşıladı. Umuyorum ki ileride bu tip çalışmalar yaygın hale gelecek. İçişleri Bakanlığı'na konuyu intikal ettirdik. Bakanlığımızdan uygun görüş geldiği taktirde kullanmaya başlayacağız" dedi.

Denizli Emniyet Müdürü Atilla Çınar cihazla ilgili kullanım hakkını aldıklarını da sözlerine ekledi. 

İHA

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı