Reklamı Geç
Advert
Advert

Trafik Zabıta’dan Servis Şoförlerine Seminer

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığına bağlı Zabıta Trafik Şube Müdürlüğü öğrenci servis şoförlerine yönelik seminer düzenledi.

Trafik Zabıta’dan Servis Şoförlerine Seminer
Trafik Zabıta’dan Servis Şoförlerine Seminer

Kazaların meydana geliş şeklinin sinevizyonla izlettirildiği seminerde sürücülerden uykusuz ve yorgun araç kullanmamaları yönünde önemli uyarılarda bulundu.

2014 -2015 eğitim yılının başlamasıyla birlikte öğrenci servis şoförlerinin karıştığı kazaları sıfıra indirmek amacıyla düzenlenen seminer Büyükşehir Belediyesi Şair Nabi Kültür Merkezinde yapıldı.

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğünün de destek verdiği seminer’e Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Mehmet Burak Küçük, Eğitim Uzmanı Mehmet Sarmış, Trafik Denetleme Şube Müdürü Dr. Yavuz Özbaran, Şanlıurfa Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Osman Karakeçili, Öğrenci Servisi firma yöneticileri ve şoförleri katıldı.

Eğitim Uzmanı Mehmet Sarmış ile Trafik Denetleme Şube Müdürü Dr. Yavuz Özbaran’ın konuşmacı olarak katıldığı seminerde katılımcılara sürücü hatalarından kaynaklanan trafik kazaları sinevizyon gösterisi ile izlettirildi. Seminerde konuşan Eğitim Uzmanı Mehmet Sarmış ile Trafik denetleme Şube Müdürü Dr. Yavuz Özbaran kazaların önüne çekmek için sürücülerden trafik kurallarına uymalar istedi.

Trafik denetleme Şube Müdürü Dr. Yavuz Özbaran, “dikkatsizliğin yanı sıra uykusuzluk ve yorgunluğun kazalara sebebiyet veren faktörlerin başında geldiğini söyledi. Şoförlerden 8 saatten fazla araç kullanmamalarını öneren Özbaran servis firma yetkililerinden de şoförlere hızlı araç kullandırmamalarını istedi.”

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Trafik Şube Müdürü Adnan Okan “ Belediye olarak temel hedefimiz taşıma hizmeti veren öğrenci servislerinin daha iyi hizmet verebilmesini sağlamak amacıyla bu semineri organize ettik. Bu tür eğitici faaliyetlerimiz devam edecek” dedi.

Seminer’in sonunda konuşmacı olarak katılanlara birer plaket verildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şok operasyonun perde arkası: Gizli arşivi ele geçirildi
Şok operasyonun perde arkası: Gizli arşivi ele geçirildi
Karar çıktı! MHP'li ve sürpriz isimlerle yeni kabine yolda
Karar çıktı! MHP'li ve sürpriz isimlerle yeni kabine yolda