Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Trafik Şube basınla buluştu, EDS'yi anlattı

Trafik Şube basınla buluştu, EDS'yi anlattı

EDS'nin devreye girmesiyle cezai yaptırımlarla kırmızı ışık ihlallerinin yüzde 3'lere indiği Şanlıurfa'da, EDS'de emniyet kemeri uygulaması da başladı.

Giriş Tarihi: 8 Kasım 2013 Cuma 17:16
Trafik Şube basınla buluştu, EDS'yi anlattı


Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü kentte görev yapan basın mensupları ile bir araya geldi. Polisevinde düzenlenen istişare toplantısına Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdür Yardımcısı Doktor Yavuz Özbaran, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Ekipler Amiri Haluk Karadağ ve basın mensupları katıldı.

PARA CEZASI URFA’DA KEMERİ TAKTIRDI.


Toplantında Şanlıurfa’nın büyük bir hızla geliştiğini anlatan Yavuz Özbaran "kentin trafiğinin de bu ölçüde önemli mesafe kat ettiğini söyledi. Özbaran, toplantıda kask takma, ışık ihlalleri, emniyet kemeri uygulaması gibi birçok önemli uygulamanın sonuçlarını açıkladı.

EMNİYET KEMERİ NEDEN ÖNEMLİ

Emniyet kemeri takma oranının yüzde 1 olduğu kentte Emniyet Müdürlüğü, bilboardlara astığı ikazlar, dağıttı broşürler ve trafik uygulamalarında yapılan cezasız uygulamalarla bu rakamı yüzde 40'lara çıkardı.
Daha sonra EDS uygulamasına geçen Emniyet Müdürlüğü, emniyet kemeri takmayan sürücülere ceza kesmeye başladı.
Kesilen cezaların ardından kentte Emniyet Kemeri takan sürücülerin oranı yüzde 80'e çıktı. Emniyet Kemeri uygulaması sadece ana yollarda yapılıyor. Emniyet kemeri takma konusunda da bilgi veren Trafik Denetleme Şube Müdür Yardımcısı Doktor Yavuz Özbaran, çok az hızla yapılan kazalarda bile risk unsuru olduğu için Emniyet kemeri takmanın önemli bir konu olduğunu ifade etti."
Haber: Mehmet Emin KUŞ/ www.balıklıgöl.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da mühimmat ele geçirildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com