Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Trafik sigortalarına yeni düzenleme: tek poliçeye dönecek!..

Trafik sigortalarına yeni düzenleme: tek poliçeye dönecek!..

TBMM Genel Kurulu'ndaki bütçe görüşmelerinde konuşan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, "bugünlerde yapacağımız bir düzenlemeyle kasko ile trafik sigortasının içeriğini bir arada göz önünde bulundurup tek bir poliçeye dönüştüreceğiz" dedi. Bakan Yıldırım bu açıklamasıyla trafik sigortalarındaki yeni düzenlemelerin yolda olduğu işareti verdi.

Giriş Tarihi: 1 Mart 2016 Salı 09:42
Trafik sigortalarına yeni düzenleme: tek poliçeye dönecek!..

TBMM Genel Kurulu'ndaki bütçe görüşmelerinde konuşan Yıldırım, birtakım yasal boşluklardan yararlanılarak sigorta kapsamındaki hasarların miktarının artırıldığını söyledi.

Yıldırım, "Sigorta şirketleri de buna dayanarak -tabii bu bir havuz- oradan primlerini artırdılar ama bugünlerde yapacağımız bir düzenlemeyle belki de alternatiflerden bir tanesi, kasko ile trafik sigortasının içeriğini bir arada göz önünde bulundurup tek bir poliçeye dönüştürerek ve bu yasal boşluktan kaynaklanan istismarın da önüne geçerek yeni bir sigorta sistemini devreye sokacağız" diye konuştu.

Hükümetin üzerinde çalıştığı tasarıyla Yargıtay tarafından 2011 yılında kaldırılan “kusur indirimi” uygulaması yeniden hayata geçirilecek.

Kasko ile trafik sigortasının tek bir poliçede toplanması da gündemde.

Ayrıca, Hazine Müsteşarlığı, sektörün uyguladığı prim oranlarını takip edecek.
Kaynak: milliyet

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Turizm Çalıştayından ortak ses: Terörün ekmeğine yağ sürmeyeceğiz

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com