Reklamı Geç
Advert
Advert

Trabzonda Glowacki geri dönüyor

Trabzonda Glowacki geri dönüyor
Trabzonda Glowacki geri dönüyor
Trabzonspor kulüp doktoru Hakan Ayaz, bir süredir sakatlığı nedeniyle forma şansı bulamayan Glowackinin yapılan son kontrollerde tamamen iyileştiğinin tespit edildiğini bildirdi.

Bordo-mavili takımın resmi internet sitesinde açıklaması yer alan Ayaz, Polonyalı futbolcu Glowackinin Fenerbahçe maçının ardından yapılan kontrollerde iç yan bağ sakatlığı teşhisi konulduğunu anımsatarak, oyuncunun tedavisinin planlandığı gibi sürdüğünü belirtti.

Sakatlığın ardından fizik tedavi ve rehabilitasyon sürecinin başladığını ifade eden Ayaz, şöyle devam etti:

Sakatlığın oluştuğu süreçte yapılan tetkiklerin ardından iyileşme zamanı olarak üç ile altı hafta arası belirlenmişti. Dördüncü haftanın bitimiyle de oyuncumuz koşu ve performans idmanlarını yapabilecek seviyeye geldi. Bugünkü aşamada takımla birlikte yaklaşık 13 antrenmandır yüzde 80 katılım gösteren Glowacki, bir kaç gün içerisinde tam kapasiteyle idman yapabilecek seviyeye gelecektir.

Üç haftayı geçen sakatlıklarda sporcularda genel kondisyon ve performans açısından bazı düşüşler yaşanabileceğine dikkati çeken Ayaz, Bu konuda da temkinli davranarak, biz bu düşüşü her ne kadar alternatif yöntemlerle düzeltmeye çalışsak da takımla antrenman yapılmadığından bazı eksiklerin kalması normaldir. Glowacki tam kapasiteyle antrenmanlara başladıktan sonra bu eksiklerini gidermiş olacak ve hazır hale geldiğinde ise teknik direktörümüzün görev vermesi durumunda takımındaki yerini alabilecektir. Şu anda elimizde olan bilgiler ve çekilen kontrol MRında iç yan bağ sakatlığının tamamen iyileştiği tespit edilmiş, başka bir olumsuz veriye rastlanmamıştır ifadelerini kullandı.

Ayaz, ayrıca alt baldırında hafif problemi bulunan Engin Baytarın tedavisinin sürdüğünü ve bu oyuncunun Kasımpaşa maçına yetiştirilmeye çalışıldığını kaydetti

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Urfa'da 23 Nisan'ı ranta çevirdiler iddiası
Urfa'da 23 Nisan'ı ranta çevirdiler iddiası
Meclisi Mebusan’dan Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne
Meclisi Mebusan’dan Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne