Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Topraklarının sulanması için yeni proje

Topraklarının sulanması için yeni proje

 Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Şanlıurfa’da inşa edilecek ve bölgede yaklaşık 156.160 dekar tarım arazisinin sulanabileceği Viranşehir Terfi Sulaması 2. Kademe İnşaatının sözleşmesi imzalandı.

Giriş Tarihi: 3 Nisan 2015 Cuma 15:54
Topraklarının sulanması için yeni proje

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Şanlıurfa’da inşa edilecek ve bölgenin mümbit topraklarına bereket katacak Viranşehir Terfi Sulaması 2. Kademe İnşaatının sözleşmesi imzalandı.

Projenin tamamlanması ile 156.160 dekar tarım arazisi sulanacak. Şanlıurfa’nın beklediği terfi sulama inşaatının tamamlanmasıyla birlikte 156.160 dekar zirai araziye sulama suyu sağlanacak. Sulama hizmetinin verilmesi maksadı ile 413.287 metre boru döşenecek.

Ayrıca proje kapsamında saha üzerinde sanat yapıları, drenaj kanalları, yaklaşım kanalları ve pompa istasyonları yapılacak. Sözleşmesi imzalanan Viranşehir Terfi Sulaması 2. Kademe İnşaatı işinin bitim süresi 730 gün olarak öngörülüyor.

Son 12 Yılda 712 Bin 410 Dekar Zirai Arazi Modern Sulama Sistemlerine Kavuştu Orman ve Su İşleri Bakanlığı olarak son 12 yılda Şanlıurfa’da inşa ettikleri sulama projeleri ile Şanlıurfa’nın münbit topraklarına can suyu olduklarını vurgulayan Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Bakanlık olarak yaptığımız yatırımlardan Şanlıurfamız’da nasibini fazlasıyla alıyor. DSİ Genel Müdürlüğümüzce hizmete alınan projeler ile 712.410 dekar zirai araziyi modern sulama sistemlerine kavuşturduk. Ayrıca 259.354 metre anakanal ve iletim kanalı hattını tamamladık. Hizmete aldığımız birçok sulama tesisi ile Şanlıurfalı çiftçilerimizin yüzünü güldürdük” diye konuştu. (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’ya yeni bir görünüm kazandıracak

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com