Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Toprak çoraklaşmasına dikkat

Toprak çoraklaşmasına dikkat

Şanlıurfa Ziraat Odası tarafından düzenlenen konferansta toprağın çoraklaşma tehlikesine dikkat çekildi.

Giriş Tarihi: 3 Nisan 2015 Cuma 22:33
Toprak çoraklaşmasına dikkat

Ziraat odası tarafından düzenlenen konferansta çiftçilere toprakta çoraklaşmanın tehlikesine karşı bilgilendirme yapıldı. Programda kısa bir konuşma yapan Ziraat Mühendisleri Odası (ZMO) Şanlıurfa Şube Başkanı Ali Rıza Öztürkmen’in ardından M.Ali Çullu, çoraklaşmayla ilgili bilgi verdi.

 

Konferansta kısa bir konuşma yapan Ziraat Mühendisleri Odası (ZMO) Şanlıurfa Şube Başkanı Ali Rıza Öztürkmen,2015 yılını toprak yılı olmasını istediğine vurgu yaparak “Toprak hepimizin vazgeçemeyeceği bir ruhtur. Dünyada yapay domates, yapay kalp, yapay kan yapıldı ama hiç kimse toprağı imal edemedi yapamadı. Toprak gerçekten çok kıymetli bir unsur ben 2015 yılı Toprak Yılı olması nedeni ile bu konuya daha çok önem vermemiz gerektiğini düşünüyorum. ”dedi.

 

Ziraat odası konferans salonunda Şanlıurfalı çiftçilere bilgi veren Çullu,“ Çor toprak hastalıklı toprak demektir çorak toprak ismi veriliyor. Harran ovasından gelen çiftçilerimiz aslında pamuk, buğday ve mısır yetiştirdikleri için onlar tuzlaşmanın farkına ilk anda varamadılar çünkü bu ürünler tuza dayanıklıdır yani bu ürünler burada hiç zarar görmeden yetişir.”dedi. (Abdulhekim Bulut-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Çiftçileremüjde! destek ödemesi başlanıyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com