Advert
Advert
Advert

Toprak çoraklaşmasına dikkat

Şanlıurfa Ziraat Odası tarafından düzenlenen konferansta toprağın çoraklaşma tehlikesine dikkat çekildi.

Toprak çoraklaşmasına dikkat
Toprak çoraklaşmasına dikkat

Ziraat odası tarafından düzenlenen konferansta çiftçilere toprakta çoraklaşmanın tehlikesine karşı bilgilendirme yapıldı. Programda kısa bir konuşma yapan Ziraat Mühendisleri Odası (ZMO) Şanlıurfa Şube Başkanı Ali Rıza Öztürkmen’in ardından M.Ali Çullu, çoraklaşmayla ilgili bilgi verdi.

 

Konferansta kısa bir konuşma yapan Ziraat Mühendisleri Odası (ZMO) Şanlıurfa Şube Başkanı Ali Rıza Öztürkmen,2015 yılını toprak yılı olmasını istediğine vurgu yaparak “Toprak hepimizin vazgeçemeyeceği bir ruhtur. Dünyada yapay domates, yapay kalp, yapay kan yapıldı ama hiç kimse toprağı imal edemedi yapamadı. Toprak gerçekten çok kıymetli bir unsur ben 2015 yılı Toprak Yılı olması nedeni ile bu konuya daha çok önem vermemiz gerektiğini düşünüyorum. ”dedi.

 

Ziraat odası konferans salonunda Şanlıurfalı çiftçilere bilgi veren Çullu,“ Çor toprak hastalıklı toprak demektir çorak toprak ismi veriliyor. Harran ovasından gelen çiftçilerimiz aslında pamuk, buğday ve mısır yetiştirdikleri için onlar tuzlaşmanın farkına ilk anda varamadılar çünkü bu ürünler tuza dayanıklıdır yani bu ürünler burada hiç zarar görmeden yetişir.”dedi. (Abdulhekim Bulut-İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu