Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Toplumu ayrıştırıcı manşete bir tepki de milletvekilinden

Toplumu ayrıştırıcı manşete bir tepki de milletvekilinden

TBMM Mevsimlik Tarım İşçilerinin Sorunlarını Araştırma Komisyonu Başkanı AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Kaçar, Ankara Polatlı'da yerel bir gazetenin mevsimlik tarım işçilerine yönelik attığı "Bu şehri terk edin" manşetine tepki gösterdi.

Giriş Tarihi: 29 Ağustos 2015 Cumartesi 19:41
Toplumu ayrıştırıcı manşete bir tepki de milletvekilinden

Ankara’nın Polatlı ilçesindeki yerel bir gazetenin mevsimlik tarım işçilerine yönelik “Bu şehri terk edin” manşetine tepkiler gelmeye devam ediyor.

TBMM Mevsimlik Tarım İşçilerinin Sorunlarını Araştırma Komisyonu Başkanı AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Kaçar, İlke Haber Ajansına yaptığı değerlendirmede, daha önce de buna benzer yaşanan olayların önüne geçmek amacıyla meclis bünyesinde kurulan TBMM Mevsimlik Tarım İşçilerinin Sorunlarını Araştırma Komisyonu tarafından hazırlanan mevsimlik tarım işçileri raporunun meclise sunulduğunu hatırlattı.

Kaçar, mevsimlik tarım işçilerinin sağlık, eğitim, sosyal ilişkiler, barınma ve su gibi konulardaki sorunlarının çözülmesi için önümüzdeki günlerde başbakanlık tarafından bir genelge yayımlanacağını da sözlerine ekledi.

Zonguldak’ın Alaplı ilçesindeki mevsimlik tarım işçilerinin kimliklerinin alıkonulmasını konusunda da bir açıklama yapan Kaçar, mağduriyet yaşayan ailelerin kendilerine ulaşması durumunda gerekli adımların atılarak yetkililerin aranacağını ve soruna müdahale edileceğini belirtti.

“Yaşanan kaos üzerinden siyasi rant devşirmek isteyenler olabilir”

Batı illerine çalışma amaçlı giden mevsimlik tarım işçilerine yönelik farklı tavırlar alınmasının doğru olmadığını ifade eden Kaçar, “Meseleleri genelleştirmek doğru değildir. Elbette son günlerde yaşananlar üzerinden siyasi rant devşirmek isteyen art niyetli birileri mevsimlik tarım işçilerine yönelik farklı tavırlar sergileyebilirler. Nasıl ki biz bölgemize gelen insanlara farklı bir muamele yapmıyorsak, Türkiye’nin batısındaki insanlar da mevsimlik tarım işçilerine faklı bir tavır göstermemeliler.” şeklinde konuştu.

Mevsimlik tarım işçilerinin ülkeye hem de gittikleri bölgeye ekonomik açıdan büyük bir katkı sunduklarını hatırlatan Kaçar, mevsimlik tarım işçilerinin olmaması durumunda birçok ürünün tarlada kalma ihtimali olduğunun da unutulmaması gerektiğinin altını çizdi. (Osman Gülebak-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

HAC kuraları ne zaman çekilecek? tarih belli oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com