Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Magazin TOPLUMSAL CİNSİYET ANA AKIMLAŞTIMA EĞİTİMİ YAPILDI

TOPLUMSAL CİNSİYET ANA AKIMLAŞTIMA EĞİTİMİ YAPILDI

Giriş Tarihi: 7 Kasım 2012 Çarşamba 21:13
TOPLUMSAL CİNSİYET ANA AKIMLAŞTIMA EĞİTİMİ YAPILDIİçişleri Bakanlığı ile Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nın (UNDP) işbirliğinde, İsveç Büyükelçiliği’nin katkılarıyla 12 ilde yürütülen Birleşmiş Milletler Kadın Dostu Kentler Projesi, pilot kentlerden Şanlıurfa’da tüm hızıyla sürüyor.

Proje kapsamında Birleşmiş Milletler tarafından düzenlenen “Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinin Ana Politikalara Dâhil Edilmesi” eğitimleri iki gün sürdü. 5-6 Kasım tarihlerinde El-Ruha Otelinde düzenlenen eğitime Şanlıurfa İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi Kadın Komisyonu Üyeleri, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği ve Şanlıurfa Belediyesinin Stratejik Planlama ve Mali İşler Müdürleri, Sağlık Müdürlüğü, İŞKUR, Halk Sağlığı Müdürlüğü, Emniyet Müdürlüğü, Müftülük, GAP BKİ Bölge Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü, Harran Üniversitesi, BARO, Ticaret ve Sanayi Odası, Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Kadın Kuruluşu temsilcileri katılım sağladılar.

Uzman İlknur Üstün ve Doç. Dr. Aksu Bora tarafından verilen eğitimde, ‘Toplumsal Cinsiyet Eşitliği’, ‘Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinin Ana Politikalara Dâhil Edilmesi’ ve Kadın Dostu Kentler Projesi kapsamında hazırlanan ‘Yerel Eşitlik Eylem Planı’ çalışmalarını incelendi. Ayrıca katılımcılar, toplumsal cinsiyet eşitliğinin Şanlıurfa İl Özel İdaresinin ve Belediyesi’nin mevcut stratejik planına nasıl entegre edilebileceği hakkında da bilgi paylaşımında bulundu. Toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda farklı bakış açıları kazanan katılımcılara, eğitimin sonunda Vali Yardımcısı Ramazan Seçilmiş tarafından eğitime katılım belgesi verildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com