Advert
Advert
Advert

"Topluma faydalı gençler yetiştirmeliyiz"

Yeni Eğitim Öğretim yılı ile ilgili açıklama yapan Türk Diyanet-Sen Van Şubesi, Yeni Eğitim Öğretim yılında topluma faydalı gençler yetiştirilmesi gerektiğini vurguladı.

Türk Diyanet Vakıf-Sen Van Şubesi Başkanı Ferit Önür, açıklamasında 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılının hayırlı olması temennisinde bulundu.

Yeni Eğitim-Öğretim yılının faydalı geçmesi için kimi tavsiyelerde bulunan Başkan Önür, Bu noktada Öğretmen, veli ve öğrencilere önemli görevler düştüğünü söyledi.

“Eğitim-Öğretimin hedefi, sağlıklı, çalışkan ve üretken insanlar yetiştirmek olmalıdır”

Önür, “Verimli ve bereketli bir yaz dönemi ve Uzun bir tatilin ardından bir eğitim-öğretim yılına daha girmenin, okullarımızın açılmasının ve kış dönemi Kur’an kurslarımızın başlamasının heyecanını yaşıyoruz. Çocuklarımızı ve gençlerimizi ne kadar iyi yetiştirebilirsek, onlara ne kadar çok imkân sunabilirsek, ülkemizin yarınları da o kadar parlak olacaktır. Eğitim-Öğretimin temel hedefi, sağlıklı, çalışkan, üretken, araştıran, soruşturan ve yorumlayan insanlar yetiştirmek olmalıdır.” dedi.  

Çocukların topluma faydalı bireyler olarak yetiştirilmesinin önemine de değinen Önür, “Bu Eğitim-Öğretim yılında toluma faydalı gençler yetiştirmeyi şiar edinmeliyiz. Çocuklarımızı kendilerine yararlı insanlar olarak, geleceğe hazırlamak, öğretmenlerimizin vazifesidir. Bu duygu ve düşüncelerle; Ülkemizin her bir köşesinde hizmet veren Kuran Kurslarında ve Okullardaki öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin, tüm eğitim çalışanlarının ve ailelerimizin 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılının verimli geçmesini temenni eder, sevgi, saygı ve başarı dileklerimizi sunarız.” diye konuştu.  (Murat Dalgın-İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu