Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim "Topluma faydalı gençler yetiştirmeliyiz"

"Topluma faydalı gençler yetiştirmeliyiz"

Yeni Eğitim Öğretim yılı ile ilgili açıklama yapan Türk Diyanet-Sen Van Şubesi, Yeni Eğitim Öğretim yılında topluma faydalı gençler yetiştirilmesi gerektiğini vurguladı.

Giriş Tarihi: 3 Ekim 2015 Cumartesi 04:19

Türk Diyanet Vakıf-Sen Van Şubesi Başkanı Ferit Önür, açıklamasında 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılının hayırlı olması temennisinde bulundu.

Yeni Eğitim-Öğretim yılının faydalı geçmesi için kimi tavsiyelerde bulunan Başkan Önür, Bu noktada Öğretmen, veli ve öğrencilere önemli görevler düştüğünü söyledi.

“Eğitim-Öğretimin hedefi, sağlıklı, çalışkan ve üretken insanlar yetiştirmek olmalıdır”

Önür, “Verimli ve bereketli bir yaz dönemi ve Uzun bir tatilin ardından bir eğitim-öğretim yılına daha girmenin, okullarımızın açılmasının ve kış dönemi Kur’an kurslarımızın başlamasının heyecanını yaşıyoruz. Çocuklarımızı ve gençlerimizi ne kadar iyi yetiştirebilirsek, onlara ne kadar çok imkân sunabilirsek, ülkemizin yarınları da o kadar parlak olacaktır. Eğitim-Öğretimin temel hedefi, sağlıklı, çalışkan, üretken, araştıran, soruşturan ve yorumlayan insanlar yetiştirmek olmalıdır.” dedi.  

Çocukların topluma faydalı bireyler olarak yetiştirilmesinin önemine de değinen Önür, “Bu Eğitim-Öğretim yılında toluma faydalı gençler yetiştirmeyi şiar edinmeliyiz. Çocuklarımızı kendilerine yararlı insanlar olarak, geleceğe hazırlamak, öğretmenlerimizin vazifesidir. Bu duygu ve düşüncelerle; Ülkemizin her bir köşesinde hizmet veren Kuran Kurslarında ve Okullardaki öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin, tüm eğitim çalışanlarının ve ailelerimizin 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılının verimli geçmesini temenni eder, sevgi, saygı ve başarı dileklerimizi sunarız.” diye konuştu.  (Murat Dalgın-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com