Advert
Advert
Advert

Toplu taşımaya Ş.Urfa belediyesi resmen girdi -VİDEO-

Toplu taşımaya Ş.Urfa belediyesi resmen girdi -VİDEO-
Toplu taşımaya Ş.Urfa belediyesi resmen girdi -VİDEO-

Şanlıurfa Belediyesi’nin filosuna katılan otobüsler Topçu Meydanında düzenlenen törenle halka tanıtıldı. Şanlıurfa Vali Yardımcı Tayfur Elbasan, Şanlıurfa Baro Başkanı İrfan Güven, Harran Üniversitesi Rektör yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Yılmaz, Şanlıurfa İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Yavuz, Karaköprü Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’nin katıldığı Şanlıurfa Belediyesi’nin filosuna katılan otobüslerin tanıtım topçu meydanında gerçekleşti.

 

Pazartesi günü seferlere başlayacak otobüslerde kullanılacak akıllı kartlar açılış dolayısıyla halka ücretsiz dağıtıldı. Topçu Meydanında Halkoyunları gösterileriyle tanıtımı yapılan 26 otobüs için kurban kesildi.

 

Otobüslerin tanıtımı için Topçu Meydanında düzenlen törende konuşan Ulaşımdan hizmetlerinden sorumlu Şanlıurfa Belediye Başkan Yardımcısı Emin İzol, “Rahat olun bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Kısa süre sonra otobüs sayımızı 100’e çıkartacağız” ifadelerini kullandı.

 

Tanıtım töreninde konuşan Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, toplu taşımayı çağdaş ve modern bir hale getirdiklerini söyledi.

Otogarda Ulaşım Koordinasyon Merkezi oluşturduklarını hatırlatan Fakıbaba, Tüm aksaklıkları kameralar yardımıyla belirleyip, anında önlem alınacağını vurguladı.

 

Halk otobüsçüleriyle rekabet etmek gibi bir anlayış içinde olmadıklarını aktaran Fakıbaba “Hat sahiplerine kapımız açık. Talepleri halinde kendileriyle kira sözleşmesi yapıp bu sisteme dâhil olmalarını sağlayabiliriz” dedi.

 

 

ÖLÜRSEM URFA HİZMETİNDEN BAŞKA BİR ŞEY DÜŞÜNMEM

Başkan Fakıbaba, görev süresi sona ermeden ölürse, Şanlıurfa’ya daha yapılacak hizmetinin olduğu için üzülüceğini belirterek  “2014 yılına kadar başkanlık görevinde bulunacağım. Eğer bu sürede ölürsem ‘Yarrabai bana bir saniye daha ver Şanlıurfa’ya hizmet edeyim’ diye yalvaracağım” dedi.

 

ŞANLIURFA HİZMETİN EN İYİSİNE LAYIKTIR

Şanlıurfalıların her şeyin en iyisine layık olduğunu dile getiren Fakıbaba, konuşmasında 2011 yılı içerisinde yürüttükleri projeleri de halkla paylaştı.

Urfa kartla ulaşım daha rahat olacağını söyleyen Fakıbaba şöyle konuştu:“Göreve geldiğimiz Urfa’nın birçok sorunu vardı. Zaman içerisinde hep birlikte çalışarak bunların çoğunu çözdük. Şimdi ise Urfa’nın dönüşüme ihtiyacı var. Urfa değişiyor arkadaşlar. Biz istesek de istemesek de Urfa değişiyor. Urfa bir Dünya şehri oldu. Toplu taşımada sıkıntıları hepimiz biliyorduk. Esnafımıza danıştık, Sivil Toplum Örgütlerimizle görüştük, Vatandaşlarımıza sorduk. Halkımızın toplu taşımadaki isteklerini yerine getirmek için kendi filomuzu kurduk. Kimsenin gelirinde kazancında gözümüz yok. Bizim derdimiz hemşerimizin daha rahat bir hayata kavuşması. Yaşlılar, engelliler, çocuklu ve hamile bayanlarımızı da düşünmek zorundayız. Bu kapsamda çağdaş bir kent için çağın gereksinimlerine uygun son model araçlarımızı toplu taşımada devreye koyduk. Yeni ulaşım sistemiyle halkımıza hizmet en büyük mutluluğumuzdur” dedi.

 

 

KİMSEYLE KAVGALI DEĞİLİM

Başkan Fakıbaba konuşmasının devamında kendisine haksız ithamlarla suçlamalar yapıldığını belirterek; “Benim için herkesle kavgalı diyorlar. Kesinlikle doğru değil. Ben herkesi seviyorum herkes de beni seviyor. Yanlışlar varsa da bir birimizi ikna ederek aşarız” dedi.

 

TOPÇU MEYDANINDA GÖREVLİLERE HİTAP ETTİ

Topçu meydanındaki tanıtım mitingine Belediye bünyesinde bulunan Bel-San şirketi elemanları, Şanlıurfa Zihinsel Engelliler Rehabilitasyon ve İstihdam Derneği (ŞUZERİD), Şanlıurfa Engelliler Spor Kulübü Başkanı Veysi Fırat ve bazı engelliler ile az sayıda vatandaş katıldı.

 

İKRAM KUYRUĞUNDA İZDİHAM OLDU

Açılıştan sonra meydanda katılımcılara yemek, şapka, akıllı kart ve tişört hediye edilirken, yemek kuyruklarında izdiham oldu.  

Daha sonra vatandaşlar yeni otobüslerle şehir turu attı. Önümüzdeki günlerde gelecek yeni araçlarla birlikte sayıları 53’e ulaşılacak otobüslerin klima ve kamera sistemi de bulunuyor. Rampalı sistem özeliği bulunan otobüslerin engellerin kullanımını da kolaylaştırıyor.

www.balikligol.com

HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ!...

İŞTE HABERİN VİDEOSU


fakıbaba yeni şehir içi otobüs miting balikligol_com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü