Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Toplu taşımada öğrenci ücreti 1 TL'ye çekilecek

Toplu taşımada öğrenci ücreti 1 TL'ye çekilecek

Adana Ulaştırma Koordinasyon Merkezi tarafından ulaşıma yapılan zamla 1,75 TL olan öğrenci ücretinin 29 Ekim'den itibaren belediye otobüslerinde 1 TL'ye çekileceği açıklandı.

Giriş Tarihi: 19 Eylül 2014 Cuma 10:20
Toplu taşımada öğrenci ücreti 1 TL'ye çekilecek

 Adana Ulaştırma Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından ulaşıma yapılan yüzde 30-35 oranında zammın ardından 1,75 TL olan öğrenci ücretinin, 29 Ekim’den itibaren belediye otobüslerinde 1 TL’ye çekileceği bildirildi. Öğrencilere yönelik indirimin gelen tepkiler üzerine yapıldığı belirtiliyor.

Öğrencilere yapılacak belediye otobüslerinde yapılacak indirimle ilgili açıklama yapan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, UKOME’nin toplu taşıma ücretlerine yaptığı zammın ardından, Büyükşehir Belediye Meclisinde bir açıklama yapmış ve öğrenci olmayan çok sayıda sivilin, öğrenci ücreti ödeyerek toplu taşımadan yararlandığını savunmuştu. Bu sorunun giderilmesinin ardından öğrenci ücretlerinin yeniden düzenleyeceğini ve yüzde 50 oranında aşağıya çekileceğini duyurmuştu.

Zamma yapılan tepkilerde, ‘Büyükşehir Belediyesi otobüslerinden yararlanan vatandaşların yüzde 84’ünün öğrenci olduğu’ gibi istatistiklerin gerçek dışı olduğunu savunan Sözlü, bu ayrımı net şekilde yaparak, belediyenin zarara uğratılmasını engelleyecek sistemin hayata geçirilmesinin ardından öğrenci ücretlerinin 1 lira olacağını ifade etti. Başkan Sözlü, 29 Ekim’den itibaren öğrencilerin Adana Büyükşehir Belediyesi’ne ait otobüslerden 1 TL ücretle yararlanmaya başlayacağını kaydetti.


Hatırlanacağı üzere, UKOME, 9 Eylül’de toplu taşımada zam yapmış, tam biniş 1,75 TL'den 2,25 TL'ye; öğrenci binişi ise 1,60 TL'den 1,85 TL'ye yükseltilmişti. (İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com