Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Toplama ve biçme!- hasat fiyatları belirlendi

Toplama ve biçme!- hasat fiyatları belirlendi

EKONOMİ HABERİ-Pamuk ve mısır hasadının yapılmaya başlandığı bu dönemde herkesin merakla beklediği hasat ücretleri belirlendi. peki, Pamuk hasadı fiyatları nedir? Mısır biçme fiyatları nelerdir? detaylar haberimizde..

Giriş Tarihi: 6 Eylül 2016 Salı 15:18
Toplama ve biçme!- hasat fiyatları belirlendi

BALİKLİGOL.COM/Şanlıurfa Ziraat Odasında toplanan Şanlıurfa Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu, bu yılki pamuk toplama ve mısır biçme fiyatlarını belirledi.


Alınan karar doğrultusunda; pamuğun makineli hasatı il sınırları içerisinde nakliye dâhil dönüm fiyatı balyasız 100 TL, balyalı ise 105 TL olarak belirlendi.

Pamuğun elle hasat ücreti ise kilogram başına pamuğun randımanına göre değişecek. Buna göre; 39-40 randıman 39 kuruş, 37-38 randıman 34 kuruş ve 35-36 randıman ise 32 kuruş olarak belirlendi.

Mısır biçimi fiyatı ise dönüm başına çırçırlı 20 TL, çırçırsız ise 19 TL olarak belirlendi.

Ücretlerin açıklanmasının ardından açıklamada bulunan Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, çiftçilere ve tarım işçilerine kazançlı bir sezon dileğinde bulundu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com