Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Topçu Meydanına miting yasağı

Topçu Meydanına miting yasağı

Şanlıurfa'nın miting medyanı olan Topçu meydanında yapılan mitingler Valiliğin aldığı yeni kararla Paşabağı mahallesine taşındı. Bundan sonra mitingler Topçu Meydanında yapılmayacak.

Giriş Tarihi: 14 Eylül 2012 Cuma 18:04
Topçu Meydanına miting yasağı

İşte o açıklama; 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanuna göre İlimizde 2012 yılında yapılacak toplantı ve gösteri yürüyüşleri ile ilgili olarak Toplanma Alanı, Yürüyüş Güzergâhı, Miting Alanı, Dağılma Alanı gibi alanlar Valilik Makamımızın 19/01/2012 tarih ve 2012/82 sayılı yazısıyla Haleplibahçeve Topçu Meydanı miting alanları olarak belirlenmiş ve halkımıza duyurulmuştur. Ancak Haleplibahçe Miting alanında yapılan “Haleplibahçe Uygulama Projesi” sebebiyle alan miting alanı olma vasfını yitirmiştir.

Bu bağlamda toplantı gösteri yürüyüşleri ve mitinglerde, kamu düzeni ve vatandaşlarımızın güvenliğinin yanında sağlıklı olarak emniyet tedbirlerinin alınabilmesi amacıyla yeni miting alanı olarak Paşabağı Mahallesi 720. Sokak Gümrük Müdürlüğü arkasında bulunan boş alan belirlenmiştir.

 

PAŞABAĞI MİTİNG ALANI

Miting Alanı :Paşabağı Mahallesi Zafer Caddesi, 720-726. Sokak ile Zafer-Mevlana bağlantı yolu arasındaki alan.

 

Toplanma Alanı :Zafer-Mevlana Bağlantı yolu ile Mevlana Caddesinin             kesişme noktası

 

Yürüyüş Güzergâhı :Toplanma alanından çıkışla Zafer-Mevlana bağlantı yolu üzerinden Paşabağı miting alanına kadar olan yol.

Dağılma Yön ve Yerler :Zafer Caddesi, 720. Sokak, Zafer-Mevlana bağlantı yolu

 

Afiş ve Pankart Asılacak Yerler :Düzenleme Kurulunun talepleri doğrultusunda, Valilik tarafından olur verilen ve Belediyece sakıncası bulunmayan yerler.

Paşabağı miting alanının toplanma alanı, yürüyüş güzergâhı, miting alanı, dağılma alanı, afiş ve pankartların asılacağı yerler gösteri yürüyüşü ve açık yer toplantıları için tespit edilen güzergah, alan ve afiş ve pankart asılacak yerler yukarıda belirtilmiştir" denildi.  

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan'da, Kırsal Mahallelerin Sorunları Masaya Yatırıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com