Advert
Advert
Advert

Topçu Meydanı Otoparkı Mahkemelik Oluyor

Şanlıurfa Belediye Meclis Üyesi Mehmet Cafer Topçu Meydanı otoparkının şartnameye uyulmadan yapıldığını gerekli yasal işlem yapılmaması durumunda kendisinin yargıya gideceğini söyledi.

Topçu Meydanı Otoparkı Mahkemelik Oluyor
Topçu Meydanı Otoparkı Mahkemelik Oluyor


Mehmet Cafer yazılı olarak yaptığı açıklamada şöyle dedi;
“Topçu meydanı projesinde projeye ve şartnameye uyulmamış 2 kat bodrumun 6 metre yüksekliğinde olması lazım iken 2’nci alt bodrum 3 metre yüksekliğinde 1’nci üst bodrum 4 metre yüksekliğinde yapılmış yani 7 metre yükseklikte olmuş.
Urfa’nın merkezinde kalbi sayılacak ve kentimizin aynası durumundaki meydanın yıllarca vatandaşımıza Urfalımıza güzel bir meydan ve dinlenme alanı olacak bir tarihi meydanı belediyenin ve yüklenici firmanın duyarsızlığı ve kafalarında başka bir hesap oluşmasından dolayı 1 metre yüksek yapılmış derhal üst katın tablası yıktırılarak tıraş edilip projeye uyulmasını sağlamak.
Projeyi üstlenen firma ve projeye bakan belediye personelleri hakkında idari soruşturma açılmamış ayrıca hukuki işlem başlatılmamıştır topçumeydanı projesinde ihmali olanlar imara bakan ilgili başkan yardımcısı imar müdürlüğü ve kontrol mühendisi olmak üzere ilgili personele idari soruşturma ve hukuki işlem yapılmasını istiyoruz Urfa halkı adına.
İlgili personel hakkında belediye başkanı hukuki işlem başlatmasa biz yargıya gideceğiz Urfa halkı adına.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı