Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim TOKİ Sakinlerini Sevindirecek Haber

TOKİ Sakinlerini Sevindirecek Haber

Giriş Tarihi: 15 Haziran 2010 Salı 14:30
TOKİ Sakinlerini Sevindirecek Haber

TOKİ(Toplu Konut İdaresi) Bölgesinin tekrar belediye mücavir alan sınırlarına dahil edilmesiyle birlikte belediyecilik hizmetlerine devam eden Şanlıurfa Belediyesi bölgede yağmur suyu drenajı ve asfaltlama çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor.   

    TOKİ(Toplu Konut İdaresi) Bölgesi'nin Kadıkendi Köyü'ne bağlı olduğu dönemlerde de belediyecilik hizmetlerini aksatmadıklarını kaydeden Belediye Başkan Vekili Habib Arslan, Şanlıurfa Belediyesi'nin zaman zaman başka kurumlara ait çalışmalara da el attığını söyledi.

   Şanlıurfa'da TOKİ tarafından yaptırılan konutlarda çevre düzenlemelerinden tutun alt ve üstyapı çalışmalarında büyük eksikliklerin yaşandığına dikkat çeken Belediye Başkan Vekili Arslan, " Ne yazık ki TOKİ'nin Şanlıurfa'da yaptırdığı konutlarda çevre altyapı, üst yapı ve çevre düzenlemeleri konularında eksiklikler yaşandı. Türkiye'nin her yerinde TOKİ İdaresinin yaptırdığı konutlar modern yaşam merkezleri olurken Şanlıurfa'nın şanssızlığı olsa gerek bu bölgede yaptırılan konutlarda insanlarımız büyük sorunlar yaşadı. Ancak biz Şanlıurfa Belediyesi olarak TOKİ Konutlarının daha mahalle olmadan Kadıkendi Köyüne bağlı olduğu dönemlerde bile hizmetlerimizi aksatmadan yaptık. Özellikle yeşillendirme ve bitkilendirme çalışmalarımız halkın takdirini topladı. Şuan bölgenin bize bağlanmasıyla birlikte gerek yağmursuyu drenajı gerekse de asfaltlama çalışmalarına başladık. Asfalt konusunda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Şanlıurfa'da anahtar teslimi sırasında verilmiş bir sözü olmasına rağmen TOKİ İdaresi bu işi şuana kadar yapmadı. Biz bu olaya seyirci kalamazdık. Çünkü zaman zaman Karayollarının mücavir alan sınırlarında olan yerlerde de biz asfalt çalışması yapıyoruz. Bunun bize bir külfet getiriyor olmasına rağmen burada yaşayan insanlarımıza bu hizmeti sunmak zorundayız" dedi.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa’da YGS Sınavına Girecek Öğrencilere Destek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com