Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi TOKİ Konutlarında Yüzde 10 İndirim Yapıldı

TOKİ Konutlarında Yüzde 10 İndirim Yapıldı

Hilvan'a geçtiğimiz günlerde konut belirleme kuraları çekilen ve yapım aşamasının sonuna gelinen TOKİ konutlarının temel fiyatlarında % 10 indirim yapıldı.

Giriş Tarihi: 17 Ekim 2014 Cuma 05:57
TOKİ Konutlarında Yüzde 10 İndirim Yapıldı


Yapımına 2 yıl önce başlanan ve konut belirleme kura çekilişinde sahiplerini bulan TOKİ konutlarının fiyatlarının yüksek olması nedeniyle bir çok ev sahibi konutunu satışa çıkarmıştı.

Bitimine yaklaşılan konutlardaki yüksek fiyattan dolayı mağdur duruma düşen vatandaşların mağduriyetini gidermek Ankara'da Toplu Konut İdaresi Başkan Yardımcısı Ayhan Karaca ile görüştü.

Yapılan görüşmeler neticesinde, Hilvan'da yapılan TOKİ konutlarındaki temel fiyatlar % 10 aşağı çekildi. Konuya ilişkin bir açıklama yapan Bayık;

" Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından Hilvan'a yapılan konutlarının fiyatı bir çok bölgeye göre yüksek bulundu. TOKİ konutlarına sahip olmak isteyen ve çoğu dar gelirli vatandaşlarımız yüksek fiyattan dolayı konutlarını satışa çıkardı. Yüksek fiyattan dolayı mağdur olan Hilvanlıların bu mağduriyetlerini gidermek için Toplu Konut İdaresi Başkan Yardımcısı Sayın Ayhan karaca bey ile yaptığımız görüşmeler olumlu sonucunda konutlardaki temel fiyatlardan % 10 indirim yapıldı. Bu da konut sahibi vatandaşlarımızı bir nebze rahatlattı. Ortaya çıkan bu mağduriyetin giderilmesinde yardımcı olan Sayın Karaca'ya teşekkür ediyorum" dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com