Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi TOKİ Başkanı Açıkladı; Urfa'ya 2 Milyar Liralık Yatırım yapacak

TOKİ Başkanı Açıkladı; Urfa'ya 2 Milyar Liralık Yatırım yapacak

Şanlıurfa'ya gelen TOKİ Başkanı Ergün Turan, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ile birlikte Şanlıurfa'da devam eden kentsel dönüşüm uygulamaları ve MAŞUK'taki konut inşaatlarını inceledi. TOKİ Başkanı Turan, kentteki tüm uygulamalarla birlikte Urfa'da toplam 2 milyar liralık yatırım bedeli belirlediklerini söyledi.

Giriş Tarihi: 25 Mayıs 2016 Çarşamba 16:32
TOKİ Başkanı Açıkladı; Urfa'ya 2 Milyar Liralık Yatırım yapacakŞanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Urfa'daki yatırımları yerinde görmek üzere kente gelen Toplu Konut İdaresi (TOKİ ) Başkanı Mehmet Ergün Turan'la birlikte bir dizi temaslarda bulundu. TOKİ Başkanı Turan'a kentsel dönüşüm çalışmaları ile ilgili sahada eşlik eden Başkan Nihat Çiftçi, "Urfa'nın gelişimi ve dönüşümü için elimizdeki tüm imkanları seferber ediyoruz" dedi.
Büyükşehir Belediyesi olarak daha da yaşanabilir bir Şanlıurfa'yı amaçladıklarını dile getiren Başkan Çiftçi, "Gerek nüfus bakımından gerekse kentleşme bakımından her geçen gün gelişen Şanlıurfa'mız da bu gelişime paralel vizyonel projeleri hayata geçiriyor ve hayata kazandırıyoruz. Bu bilinçle Urfa'yı yarınlara hazırlamak vizyonlarımız arasında yer alıyor" dedi.
URFA'YA 2 MİLYAR LİRALIK YATIRIM
Kentsel dönüşümün yaşandığı bölgeler ve Maşuk'ta devam eden konut yapımlarını inceleyen TOKİ Başkanı Ergün ise Urfa'da toplam yatırım bedellerinin 2 milyar lira olduğunu söyledi.
Şanlıurfa'nın kendileri açısından büyük öneme sahip olduğunu da sözlerine ekleyen TOKİ Başkanı Turan, "Peygamber diyarı ilimiz Şanlıurfa'ya yaptığımız yatırımlarımız hayırlı uğurlu olsun. Şanlıurfa ilimizde devam eden uygulamalarımız ile yatırım bedelimiz yaklaşık 2 milyar lira olacaktır. Şu ana dek Şanlıurfa'da hastaneler, okullar, spor salonları ve sosyal donatılar inşa ettik. TOKİ olarak il genelinde bugüne kadar 12 bin 435 konut uygulaması başlattık.
Son olarak Şanlıurfa merkezde devam eden Sanayi Kentsel Dönüşüm uygulamamızın alanında incelemelerde bulunduk. Urfa'daki çalışmaları yakından takip ediyoruz" diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

184 OVA TARIMSAL SİT ALANI İLAN EDİLDİ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com