Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem TKDK YATIRIMCISINA FİNANS ÇÖZÜMÜ

TKDK YATIRIMCISINA FİNANS ÇÖZÜMÜ

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu yatırımcılarının finans sorununa çözüm amacıyla Tarım Kredi Kooperatifi ile bir protokol imzaladı.

Giriş Tarihi: 30 Haziran 2015 Salı 14:45
TKDK YATIRIMCISINA FİNANS ÇÖZÜMÜ


TKDK Şanlıurfa İl Koordinatörlüğü yetkilileri ile Tarım Kredi Kooperatifleri bölge temsilcilerinin katıldığı toplantıda,yatırımcılara kredi desteği verecek bu protokol hakkında bilgiler paylaşıldı. Toplantıya TKKB Gaziantep Bölge Müdürü Mehmet AKSOY, Bölge Müdür yardımcısı Raif ATAYIK ve Şanlıurfa merkez ve ilçe Kooperatifleri temsilcileri ile İl Koordinatörümüz Dr. Sadık YETİM ve birim amirleri, kıdemli uzmanlar katıldı.
İl Koordinatörü Dr. Sadık YETİM kurumçalışmaları ve IPARD programı kapsamında desteklenen yatırımlar hakkında sunum yaptı. Dr.YETİM yaptığı açıklamada;  “AB Komisyonu tarafından 27 Ocak 2015 tarihinde imzalanan IPARD II programının önümüzdeki aylarda başlayacağını, IPARD I programında desteklenen mevcut sektörlerin desteklenmeye devam edeceğini, ancak IPARD I’den farklı olarak tarımsal işletmelere destek kapsamında, manda sütü üretimi, yumurta tavukçuluğu, kaz yetiştiriciliğiKırsal Altyapı hizmetleri, Yenilenebilir Enerji, Makine parkları ve mantar yetiştiriciliğinin de destekleneceğini söyledi.”
Dr.YETİM; Tarım Kredi kooperatifinin yatırımlarımıza vereceği finans desteğini çok önemsediğini ve Şanlıurfa’ya yatırım yapacak olan yeni yatımcıların bu protokolle yatırımın kalan kısmı için kredikullanabileceklerini söyledi.
TKKB Gaziantep Bölge Müdürü Mehmet AKSOY da “ İki kurum arasında imzalanan protokol ile hem başvuru aşamasında hem de sözleşme sonrasında Tarım Kredi Kooperatiflerimizin yatırımcılarımıza kredi kullandırabileceğini belirtti. Tarım Kredi Kooperatiflerinin Ziraat Bankası gibi sübvansiyonlu kredi kullandırma yetkisinin olduğunu ve bu kredilerden TKDK’ya başvuru yapacak yatırımcıların da faydalanması yolunun açıldığını belirtti. Tarımsal amaçlı yatırımlara kooperatif olarak gerek ayni gerekse nakti konuda her türlü finansal destekleri verdiklerini söyledi.”YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa Valiliğinden flaş karar: kullanımı yasaklandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com