Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi TKDK Urfalı Çiftçilere 132 Traktör Hibe Etti

TKDK Urfalı Çiftçilere 132 Traktör Hibe Etti

Giriş Tarihi: 25 Nisan 2014 Cuma 12:12
TKDK Urfalı Çiftçilere 132 Traktör Hibe Etti


Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Şanlıurfa İl Koordinatörlüğü tarafından 11. Çağrı dönemi kapsamında alınan ve müracaatları onaylanan 132 adet projenin traktör ve makine ekipmanları 24 Nisan 2014 tarihinde TAGEM Eğitim Merkezinde yapılan törenle hak sahiplerine teslim etti.
Törene Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Sayın Kutbettin ARZU, Şanlıurfa Valisi Sayın İzzettin KÜÇÜK, Eyyubiye Belediye Başkanı Sayın Mehmet EKİNCİ, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Sayın Necip ÖZGÖKÇE, TKDK Şanlıurfa İl Koordinatörü Sayın Dr. Sadık YETİM, Kurum müdürleri, STK temsilcileri, TKDK çalışanları, proje sahipleri, çok sayıda davetli ve basın mensubu katıldı.
TKDK Şanlıurfa İl Koordinatörü Dr. Sadık YETİM “ Bugün 11. Çağrı programı kapsamında projesi onaylanan 132 çiftçimize traktörlerini teslim etmek bizleri son derece mutlu etmektedir. Tıbbi aromatik bitkiler ve arıcılık sektörleri kapsamında olan 132 projenin toplam yatırım tutarı 12.224.734 TL,   Koordinatörlüğümüzün sağladığı hibe miktarı ise 6.112.367 TL dir” dedi.
Dr. YETİM, ayrıca 21 Mart 2014 tarihinde sona eren 12. Çağrı ilanı kapsamında Şanlıurfa İl Koordinatörlüğümüze sunulan 67 adet projenin toplam yatırım miktarı 74 Milyon TL, ödenecek hibe miktarı ise yaklaşık olarak 37 Milyon TL olduğunu sözlerine ekledi.
Tören, destek almaya hak kazanan çiftçilere 132 adet traktörün anahtarları başta  Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Sayın Kutbettin ARZU, Şanlıurfa Valisi Sayın İzzettin KÜÇÜK, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Necip ÖZGÖKÇE ve TKDK  Şanlıurfa İl Koordinatörü Dr. Sadık YETİM olmak üzere protokol mensupları tarafından proje sahiplerine takdim edilmesi ile sona erdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Tarlaları gasp edilen çiftçiler Ankara’dan eli boş döndüler

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com