Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Tiyatro Kursunda yaratıcı Drama Eğitimi Başladı

Tiyatro Kursunda yaratıcı Drama Eğitimi Başladı

Sodes 2011 Tiyatro Kursundayaratıcı Drama Eğitimi İle Çatışma Ve Sorun Çözme Becerileri Kazandırma Eğitimleri Başladı

Giriş Tarihi: 6 Ocak 2012 Cuma 11:42
Tiyatro Kursunda yaratıcı Drama Eğitimi Başladı
Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan sodes 2011 tiyatro kursunda yaratıcı drama eğitimi ile çatışma ve sorun çözme becerileri kazandırma projesi hazırlıkları tamamlandı eğitimler 10 Aralık 2011 başlandı. Süleymaniye Anaokulu, Ertuğrulgazi İlköğretim Okulu ve Osmangazi İlköğretim Okulunda yapılacak olan tiyatro kursu ile ilgili bir açıklama yapan Milli Eğitim Müdürlüğü Proje koordinatörü Emin ÖZDEMİR “Bu proje ile okullarımızda şiddet ve şiddetin meydana getirdiği sorunlar büyümüş ve çözümsüzlük noktasına kadar gelmiştir. Okullarımızı çatışmanın öğrenildiği yerler olmaktan çıkarıp birer toplumsal barışın sosyal sorumluluk ve bilincin hakim olduğu ortamlara çevirmek için öğrencilerimize proje kapsamında; çatışma çözme ve öfke kontrolü vb becerileri kazandırmak için 180 öğrenciye drama eğitimi vermeyi amaçlamaktadır. eğitimlerimiz Aralık ayında başlamış ve Haziran ayında Halfeti gezisi ile tamamlanacaktır.

Eğitimler 3 merkezde 20’ şerli gruplar halinde 2’şer aylık sürelerle yapılacaktır. Eğitimler tamamlandığında diğer 20’şerli gruplar eğitime alınarak 180 kişilik grup tamamlanacaktır. Şanlıurfa Valiliği Koordinasyonunda Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Tarafından Yürütülmekte Olan Bu Proje Kalkınma Bakanlığı Tarafından Sodes Kapsamında Finanse Edilmektedir.

Projenin toplam maliyeti 57 bin Türk lirasıdır.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da mühimmat ele geçirildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com