Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Tır Şoför'i Şükür Yemeği verdi

Tır Şoför'i Şükür Yemeği verdi

IRAK'ın Musul kentinde 23 gün alıkonulduktan sonra Şanlıurfa’ya dönen TIR Şoförlerinden Vehbi Demir’in Ailesi oğullarını kavuştukları için şükür iftarı verdi.

Giriş Tarihi: 7 Temmuz 2014 Pazartesi 03:05
Tır Şoför'i Şükür Yemeği verdi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, IRAK'ın Musul kentinde 23 gün alıkonulduktan sonra Şanlıurfa’ya dönen TIR Şoförlerinden  Vehbi Demir’in Ailesi tarafından verilen iftar yemeğine katıldı.


TIR şoförlerinden Şanlıurfalı Vehbi Demir, yaşadığı Yeşiltepe Mahallesi'nde verdiği iftar yemeğine Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar, Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, İl Müftüsü İhsan Açık, İl Başkanı Yusuf Eğilmez ve mahalleliye iftar  yemeği verdi.

İftar sonrasında yaptığı konuşmada buluşmaların ve kavuşmaların keyfini yaşadıklarını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, "Güzel bir akşam yaşadık ve iftarımızı yaptık. Allah bir daha böyle kederli ve sıkıntılı günler vermesin. Sevincimiz ve mutluluğumuz; vatandaşlarımıza hiçbir şey olmadan şu anda evlerinde ve barklarındalar. Bu da devletimizin gücünü gösteriyor” dedi.

Diplomatlar ile ilgili olarak Dış İşleri Bakanlığının aralıksız çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Başkan Güvenç, “Diplomatlarımızı da bayram öncesi alırsak mutluluğumuz daha da artacaktır. Türkiye dik durdukça bu coğrafyada işler iyi olacak " şeklinde konuştu.

Düzenlenen yemekte konuşan Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, şoförlerin sağ salim dönmesiyle ülke olarak büyük sevinç yaşadıklarını belirterek, "Bu sevinç ve mutluluğu Şanlıurfa'da yaşadık. 32 TIR şoförümüz Irak'ta meydana gelen hadisede alıkonulmuştu. Hükümetimiz ve devletimizin yoğun gayretleri ile sağ salim kente getirildi. Bizde burada onların sevinçlerine ortak oluyoruz. Bizleri iftara davet ettiklerini ailenin sevincini bir arada yaşadık” dedi.

23 günlük ayrılığın ardından ailesine kavuşan Vehbi Demir ve babası Halef Demir ise Başta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Dış İşleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve diplomat ve bürokratlara kendilerini yalnız bırakmadıklarından dolayı teşekkür ettiler.

YORUMLAR
  • yorum2014-07-07 09:47:00Hilal

    çok zor durum. allah bir daha böyle zorluklar yaşatmasın. Allah bu mutlu sona vesile olan hükümetimizden de razı olsun

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Washington karıştı! sular durulmuyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com