Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Tıp Fakültesi Hastanesine 100 hemşire takviyesi

Tıp Fakültesi Hastanesine 100 hemşire takviyesi

Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde, yıllardır giderilemeyen hemşire sıkıntısı büyük ölçüde sona eriyor.

Giriş Tarihi: 6 Ekim 2015 Salı 20:32
Tıp Fakültesi Hastanesine 100 hemşire takviyesi

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı’nın Maliye Bakanlığı nezdinde yürüttüğü girişimler neticesinde Bakanlık, sağlık hizmetlerinin aksamadan yürütülebilmesi için 245 hemşire kadrosu isteyen Tıp Fakültesi Dekanlığı’na 100 hemşire alma izni verdi. 

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selim Gürel, yoğun bakımlarda bir hemşirenin bir hastaya bakması gerekirken dört hastaya bakmak zorunda kaldığını, yeni hemşirelerin gelmesiyle birlikte sorunun büyük ölçüde çözüme kavuşmuş olacağını söyledi.

Hemşire yetersizliğinin sağlık hizmetini önemli ölçüde aksattığını vurgulayan Dekan Gürel, “Hemşire azlığı yüzünden hastalarımıza yeterli ilgi gösterilemediği gibi bir hemşirenin çok hastayla ilgilenmesi nedeniyle enfeksiyon riski de yüksek oluyordu. Bizim gibi üçüncü basamak hastanelerde hemşire hizmeti çok önemli. Hekimler gerektiğinde çağrılır hastaya müdahale eder ama hemşireler her zaman hastayı görür. Hemşire demek hastanın her şeyi demek. Hemşire sayısı ne kadar çok olursa bizim verdiğimiz hizmet kalitesi o kadar iyi olur.” dedi.

Alınacak hemşirelerin maaşlarını Maliye Bakanlığı, performans paylarını da Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi ödeyeceği, bu durumda bir hemşirenin ortalama maaşının 3 bin lira dolayında olacağı bildirildi.

Uludağ Üniversitesi, sözleşmeli devlet memuru statüsünde hemşire alacağını kendi internet sayfasında duyurdu. İlanda,  fakülte ve yüksekokulların 4 yıllık hemşirelik veya sağlık memurluğu bölümünden mezun olanların 10 Ekim tarihine kadar başvurması gerektiği vurgulanıyor.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com