Advert
Advert
Advert

Urfa Bunu hak etmiyor! Orası da tinercilerin yuvası oldu

Şanlıurfa'nın en eski mahallelerinden olan Kamberiye Mahallesi'nde bulunan ve dönemin Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba döneminde restorasyon çalışmaları yapılan tarihi surlar, bugünlerde ilgisizlikten dolayı çirkin görüntülere sebep oluyor. Kamberiye Mahallesinde bulunan tarihi surların olduğu bölgede yer alan bazı bölümler ilgisizlikten dolayı tinercilerin yuvası oldu. Bu görüntüler marka şehir olma iddiasında olan Şanlıurfa'ya yakışmıyor.

Urfa Bunu hak etmiyor! Orası da tinercilerin yuvası oldu
Urfa Bunu hak etmiyor! Orası da tinercilerin yuvası oldu

Şanlıurfa'nın en eski mahallelerinden olan Kamberiye Mahallesi'nde bulunan ve dönemin Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba döneminde restorasyon çalışmaları yapılan tarihi surlar, bugünlerde ilgisizlikten dolayı çirkin görüntülere sebep oluyor. Surların bir kısmını mesken tutan tinerciler gece geç saatlere kadar bu bölgede kalarak Madde kullanıyor.
Madde bağımlıları mesken tuttu
Eyyübiye Belediyesi Muhtarlar Müdürlüğü binası ile Şanlıurfa Kent müzesinin bulunduğu alanda yer alan ve surların bir paçası olan bazı küçük yapıların kapıları kırılmış ve içleri pislik içerisinde yüzüyor. Özellikle gece geç saatlerde madde bağımlılarının mekanı haline gelmiş. Gece saatlerinde söz konusu bölgeden geçen vatandaşlar ise bu durumdan dolayı tedirginlik yaşıyor.
Marka şehir iddiası taşıyan Urfa'ya yakışmıyor
Surların olduğu bölgede her gün onlarca yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği kent müzesinin hemen yanında bulunan bölge yabani otlar içerisinde kalmış. Yabancı otların yanında çöplerin de bulunduğu alanda marka kent olma yolunda ilerlemeye çalışan Urfa'ya yakışmayan türden görüntüler ortaya çıkıyor. Söz konusu alanı kullanan vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemiyor.
Vatandaşlar duruma tepkili
Bölgede yaşayan vatandaşlar gece saatlerinde buradan geçmeye korktuklarını belirterek, yetkililerin burada oluşan tehlikeli ve çirkin manzarayı ortadan kaldırmalarını istiyor. Yeşil alan olan parkın hemen yanında yer alan söz konusu yapı, parkta oturanları da tedirgin ediyor” diyen vatandaşlar, “Bu park bizim oturup zaman geçirmemiz için yapılan bir ortam ama biz burayı rahatlıkla kullanamıyoruz” dedi.

Kaynak: Olay Gazetesi

tinercilerin yuvası oldu urfa Şanlıurfa kemberiye mahallesi Şanlıurfa Eyyübiye urfa haliliye
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu