Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem TGEV Gönüllülük Haftası Kutlandı- VİDEO

TGEV Gönüllülük Haftası Kutlandı- VİDEO

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın (TGEV) Türkiye’nin 37 iline yayılmış 88 etkinlik noktasında “TGEV Gönüllülük Haftası Etkinlikleri” düzenledi.

Giriş Tarihi: 8 Aralık 2012 Cumartesi 21:45
TGEV Gönüllülük Haftası Kutlandı- VİDEOŞanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü dolayısıyla Eyyüp Nebi Mahallesi'nde bulunan TGEV "Şanlıurfa Sevgi-Erdoğan Gönül Eğitim Parkı"nda temsili gönüllü oldu. 2010 yılında faaliyete giren merkeze gelişinde Vali Güvenç’i Eğitim Parkı Yöneticisi Rukiye Dağhan Çetin karşıladı.

Merkezde eğitim gören gençler ve çocuklarla yakından ilgilenen Vali Güvenç, yapılan çalışmalar ve kurslar hakkında Çetin’den bilgi aldı. Kurslardan yararlanan çocuklar ve gençleri sınıflarında ziyaret ederek etkinlik çalışmalarına katılan Vali Güvenç, öğrencilerin verdiği mini konseri de dinledi.

Vali Güvenç, “5 Aralık dünya gönüllüler günü dolayısıyla 2010 yılında açılan bu merkezi ziyaret ettik. Burayı ilk defa gezme fırsatı buldum, gerçekten çok güzel olmuş. Aldığım bilgiye göre burada 2 bin öğrenciye ulaşılıyor” dedi.

Satranç, müzik, bilgisayar, drama gibi pek çok alanda kursların da yer aldığı bu tür merkezlerin çoğaltılması gerektiğini dile getiren Vali Güvenç, “Buraya destek veren tüm eğitim gönüllülerine içtenlikle teşekkür ediyorum. Bu çocuklar onların destekleriyle heba olup gitmeyecekler. İyi insan, iyi vatandaş olarak ülkemize milletimize, devletimize hizmet edecekler. Bu tür çalışmaları önemsemek lazım” diyerek konuşmasına devam etti.

“Demokratik toplum, sivil toplumun etkin olduğu, örgütlü olduğu, her türlü sosyal ve kültürel problemlere el attığı, hayatı paylaştığı, ihtiyacı olan riskli gruplara destek verdiği bir toplumdur” diyen Vali Güvenç, Türkiye’nin de bu yönde olduğunu söyledi.

Vali Celalettin Güvenç, merkezi ziyaret etmekten ve burada çocuklarla bir arada olmaktan dolayı keyif aldığını belirterek, “Tamamıyla sivil bir organizasyon, tamamıyla hayırseverlerin desteğiyle organize edilen bir çalışma. Her şey düşünülmüş. Burada gönüllü olarak mesai harcayan tüm arkadaşlarımı özellikle müdire hanımı içtenlikle kutluyor, başarılı hizmetlerinin devamını diliyorum” dedi.

Ziyaretinin ardından merkezdeki çocuklar ve gençlerle fotoğraf çektiren Vali Güvenç’e Rukile Çetin öğrencilerin yaptığı bir resmi hediye etti.

Haftada 350 öğrencinin okul zamanları dışında veya öğretmenleriyle eğitim gördüğü Sevgi Erdoğan Gönül Eğitim Parkında 200 eğitim gönüllüsü, halı saha, basket sahası, mucitler sınıfı, drama, müzik eğitimi, masa tenisi bilgisayar ve satranç gibi alanlarda eğitim veriyor.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

HAC kuraları ne zaman çekilecek? tarih belli oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com