Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya TGC Suriye’de alıkonan gazeteciler için katkı istedi

TGC Suriye’de alıkonan gazeteciler için katkı istedi

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, görev için Suriye’ye giden ve alıkonan Cüneyt Ünal ve Filistinli arkadaşı Fehmi Başar Kadumi için Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri’nin Suriye Özel Temsilcisi Lakhdar Brahimi’ye mektup yazdı.

Giriş Tarihi: 23 Ekim 2012 Salı 21:19
TGC Suriye’de alıkonan gazeteciler için katkı istedi


İSTANBUL-  Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Erinç Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri’nin Suriye Özel Temsilcisi Lakhdar Brahimi’den Suriye’de alıkonan gazetecilerin serbest bırakılması için destek istedi. TGC Başkanı Orhan Erinç’in yazdığı mektup şöyle:

“Sayın Beyefendi

Türk gazetecisi Cüneyt Ünal ve Filistinli arkadaşı Fehmi Başar Kadumi Suriye’ye olayları takip etmek için girdiler. Cüneyt Ünal kameramandır. Kadumi TV muhabiridir. İkisi de El Hurra TV’si için çalışıyorlar. Burada sadece gazetecilik çalışmaları yaptılar. Suriye bir BM üyesi olarak uluslar arası anlaşmalarda belirtilen basın özgürlüğüne uymayı taahhüt etmiştir.

Siz BM Genel Sekreterinin özel temsilcisi olarak Suriye liderliği ile temas halindesiniz. Lütfen iki meslektaşımızın salıverilmesi konusunda göstereceğiniz ilgi ile bize yardımcı olun. Çünkü geçen Mart ayında aynı durum ile karşılaştık. O dönemin özel temsilcisi Mr. Annan’a yazdık. Kısa süre içinde iki meslektaşımız serbest bırakıldılar. Yardımınız için teşekkür ederiz.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com