Advert
Advert
Advert

TFF Şanlıurfaspor eski Teknik direktörü Kemal Kılıç haklı buldu

Türkiye Futbol Federasyonu uyuşmazlık çözüm kurulu, Şanlıurfaspor eski Teknik direktörü Kemal Kılıç’ın Şanlıurfaspor’dan alacaklarından dolayı uyuşmazlık dosyasını karara bağladı.

TFF Şanlıurfaspor eski Teknik direktörü Kemal Kılıç haklı buldu
TFF Şanlıurfaspor eski Teknik direktörü Kemal Kılıç haklı buldu admin
 Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Kurulu, Şanlıurfaspor ile eski teknik direktör Mustafa Kemal Kılıç arasındaki Uyuşmazlık Çözüm Kurulu’nun 21 Eylül 2017 tarihinde aldığı kararı oy birliğiyle onayladı.
 
Dün toplanan TFF Tahkim Kurulu, Şanlıurfaspor ile geçen sezonun teknik direktörü Mustafa Kemal Kılıç arasındaki ihtilaf dosyasını ele aldı. Daha önce Uyuşmazlık Çözüm Kurulu’na giden ve Kemal Kılıç lehine sonuçlanan karara itiraz eden Şanlıurfaspor’un bu talebi reddedildi. TFF Tahkim Kurulu, bu konudaki kararını TFF’nin resmi web sitesinde duyurdu. Yapılan açıklama da, şu açıklamalar kaydedildi:”Şanlıurfa Spor Kulübü’nün, teknik direktör Mustafa Kemal Kılıç ile arasındaki uyuşmazlığa ilişkin Uyuşmazlık Çözüm Kurulu’nun 02.06.2017 tarih ve E.2017/201 – K.2017/254 sayılı kararına itirazı incelendi. Yapılan müzakere neticesinde; Uyuşmazlık Çözüm Kurulu kararında usule ve esasa aykırı bir yön bulunmadığı anlaşıldığından, başvurunun reddi ile kararın onanmasına, oyçokluğu ile onaylandı.”
 
Şanlıurfaspor’un Kemal Kılıç’a alacağının ödemesine oy birliği ile karar verildiği belirtildi. Bu rakamın yasal faiziyle birlikte 140 bin lirayı aştığı tahmin ediliyor.
 
Konuyla ilgili Ruha Ajans’a konuşan Kemal Kılıç, Şanlıurfaspor’dan hiçbir tazminat talep etmeden ayrıldığını belirterek şunları kaydetti:”Ben Şanlıurfaspor’dan hiç bir tazminat almadan ayrıldım. Ancak benim içerde bulunan ödenmemiş alacaklarım vardı. Şanlıurfaspor bu konuda alacaklarımı ödemedi.Bende doğal Avukatım aracılığıyla Türkiye Futbol Federesyonuna başvurdum.TFF bu konuda beni haklı buldu. Şanlıurfaspor’un itirazını redetti. Bu nedenle paranın faiziyle birlikte ne kadar olduğunu bilmiyorum.Avukatım takip ediyor.”
 
GİRAY KÜÇÜK: MAALESEF ESKİ HOCAMIZ KEMAL KILIÇ HAKLI
 
Tahkim kurulunu kararını Ruha Ajansa değerlendiren Şanlıurfaspor Futbol Şube Sorumlusu Mehmet Giray Küçük, şunları kaydetti:”Maalesef bu konuda eski hocamız Kemal Kılıç haklı çıktı.Eski Başkan Bağıban döneminde Teknik direktör Kemal Kılıç’ın sözleşmesi fesh edildi.Ancak Kemal hoca onurlu kulübümüzden hiç bir tazminat talep etmeden ayrıldı.Sadece mevcut alaacaklarını istedi. Şanlıurfaspor bu konuda ödemede bulunmadı.Hoca ise haklı olarak TFF’ye başvurdu ve alacağının tahsilini talep etti. TFF Şanlıurfaspor’un itirazını oy çokluğuyla reddetti ve Kemal Kılıç hocayı haklı buldu.Gönül isterdi ki bu duruma gelmemiş olaydı.Ancak olan oldu.Tahminim 100 Bin TL’nin üzerinde bir alacağı var.” RUHA AJANS
Şanlıurfaspor eski Teknik direktörü Kemal Kılıç
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı