Advert
Advert
Advert

"Tezkere sadece Amerika ya fayda sağlayacaktır"

3 yıldan beri Suriye'de yaşanan kaos nedeniyle yurtlarını terk edip Türkiye'nin çeşitli yerlerine sığınan mülteciler, TBMM'den çıkan tezkerenin, kaygı verici olduğunu dile getirdi.

3 yıldan beri  Suriye’de  yaşanan kaos nedeniyle yurtlarını terk edip Türkiye’nin çeşitli yerlerine sığınan  mültecilerden  , TBMM’den çıkan tezkerenin,  kaygı verici olduğunu dile getirdi.

İmadiddin Muhip adlı bir Suriyeli  mülteci İLKHA mikrofonuna  yaptığı konuşmada, ”Öncelikle bugün idrak ettiğimiz mübarek Kurban Bayramını kutluyorum. Ben aylardır Akçakale’de bir hayırseverin verdiği bir odada kalıyorum. Günler geçmek bilmiyor. Burada üçtür  kurban bayramımız  ülkemiz dışında geçiyor. Ben Akçakale halkının çok misafirperver olduğuna şahit oldum. Tüm Türkiye halkına teşekkür ediyorum.”dedi.

“Amerika hiçbir zaman Müslümanların faydasına iş yapmamıştır.”

İmadididin  Muhip, TBMM’de  çıkan tezkereyle ilgili şunları söyledi: ”Son zamanlarda Türkiye ve IŞİD arasında çıkan sorunların bir an önce bitmesini ve Türkiye’nin küfür devleti olan Amerika’yla aynı safta yer almasını istemiyorum. Çünkü Amerika, hiçbir zaman Müslümanların faydasına iş yapmamıştır. Amerika ancak kendi menfaatini düşünür. Tezkerenin çıkması, biz Suriye halkını endişeye düşürdü. Umarım Türkiye bu fitneye ortak olmaz.”  (İLKHA)


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik