Advert
Advert
Advert

Tezkere mecliste kabul edildi

Yurtdışına asker gönderilmesinden, yabancı askerlerin Türkiye'de bulunmasına kadar Hükümete geniş yetkiler tanıyan tezkere, TBMM Genel Kurulunda görüşülerek CHP ile HDP'nin olumsuz oylarına rağme,n AK Parti ve MHP'li milletvekillerinin olumlu oylarıyla kabul edildi.

Tezkere  mecliste  kabul  edildi
Tezkere  mecliste  kabul  edildi

Yurtdışına asker gönderilmesinden, yabancı askerlerin Türkiye’de bulunmasına kadar Hükümete geniş yetkiler tanıyan tezkere, TBMM Genel Kurulunda görüşülerek CHP ile HDP’nin olumsuz oylarına rağmen, AK Parti ve MHP  milletvekillerinin olumlu oylarıyla kabul edildi.

Genel Kurulda  görüşülmesinin  5 saat sürdüğü  Başbakanlık Tezkeresi,  Irak ve Suriye’deki terörist örgütlerden Türkiye'ye yönelebilecek saldırıların bertaraf edilmesini öngörüyor.

 

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin gerektiği takdirde sınır ötesi harekat ve müdahalede bulunmak üzere yabancı ülkelere gönderilmesi ve aynı amaçlara yönelik olmak üzere yabancı silahlı kuvvetlerin Türkiye'de bulunmasını içeren Başbakanlık Tezkeresi için kullanılan 396 oydan,  298 kabul, 98  de  red oyu çıktı.

 

Tezkerenin oylamasına Bakanlar Kurulu üyelerinin büyük bir kısmı ile, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Lideri Devlet Bahçeli  de katıldı. AK Partinin 50’ye yakın milletvekilinin ise, çeşitli sebeple  oylamaya  katılamadığı  bildirildi. (İLKHA)


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sahte çipli kimlik kartlarını basan kalpazanlara baskın
Sahte çipli kimlik kartlarını basan kalpazanlara baskın
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı