Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Tevhid önderi Hz İbrahim Bursa'da anıldı

Tevhid önderi Hz İbrahim Bursa'da anıldı

Tevhid önderi Hz. İbrahim (a.s) Peygamber Sevdalıları Platformu Bursa Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen bir programla anıldı.

Giriş Tarihi: 27 Eylül 2014 Cumartesi 06:47
Tevhid önderi Hz İbrahim  Bursa'da anıldı

BURSA -  Yaptığı kitlesel etkinliklerle adından sıkça  söz ettiren Peygamber Sevdalıları Platformu Bursa Koordinatörlüğü, düzenlediği  programla Tevhid önderi Hz. İbrahim (a.s)’i yâd etti.


 

Bursa Merkez Osmangazi Ördekli Kültür Merkezi’nde gerçekleşen  ve  Molla Abdulbari Çelik Hoca’nın   konuşmacı olarak  katıldığı programa halkın yoğun ilgisi dikkat çekti.


 

Program  başlamadan  salonda  oturacak yer bulamayan davetlilerden  bir çoğu programı sonuna kadar ayakta izledi.


 

Ahmet Aytekin’in sunumuyla başlayan programda Eğitimci-Yazar  Adnan Alınç bir konuşma yaptı. Hz. İbrahim’in hayatından kesitler sunarak konuşmasına başlayan Alınç, Hz. İbrahim’in putları nasıl yıktığını anlattı.
 

“Hz. İbrahim akıllara ve vicdanlara seslenmiştir”


Allah (CC)’ın  Hz. İbrahim’i her konuda Müslümanlara örnek olarak gösterdiğini aktaran Alınç, “İşte o, insanları Allah’a iman etmeye, İslam dışı bütün düşünceleri, felsefeleri, ideolojileri, batıl düşünceleri terk etmeye davet ettiğinde, öncelikle hikmetle davranmış, onların akıllarına, vicdanlarına, ve kalplerine seslenmiştir. Onları bu şekilde uyandırmaya çalışmıştır.”şeklinde konuştu.
İlahiler ve sinevizyon gösterimiyle devam eden programda günün anlam ve önemine binaen konuşma yapmak üzere davet edilen Molla Abdulbari Çelik Hoca ise Hz. İbrahim (a.s)’in tevhidi yönünü anlattı.


 

“Hz. İbrahim denilince akla cesaret gelir”


Hz. İbrahim denilince akla tevhidin geldiğini ifade eden Çelik Hoca, “Hz.İbrahim(a.s) denilince akla teslimiyet gelir. Ve bütün peygamberlerde olduğu gibi  Hz. İbrahim denilince akla cesaret gelir. Peygamber denilince akla sadece nur yüzlü yaşlı gariban bir adam gelmesin. Evet, bir yönüyle böyle ama, onlar Nemrutlarla uğraşıyorlardı, Firavunlarla uğraşıyorlardı.”şeklinde konuştu.

“İbrahim(a.s) denildiği zaman durmamız lazım”


İbrahim(a.s) deyip geçilmemesi gerektiğini vurgulayan Çelik  Hoca, “İbrahim(a.s) denildiği zaman durmamız lazım. İbrahim (a.s) denildiği zaman salavat getirmemiz lazım. HYz.İbrahim’e selam getirmemiz lazım. Hz.İbrahim (a.s) peygamberlerin atasıdır,  Peygamberlerin babasıdır. Allah’a teslim olmuş biriydi. Rabbim bizleri onların yolundan ayırmasın inşallah.”diyerek sözlerini noktaladı.
Program Rıdvan Yont Hoca’nın yaptığı duayla son buldu.   (Zeki Aras/Sezer Özer – İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Uluslararası İslâm Bilgeleri Zirvesi Şanlıurfa’da düzenlenecek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com