Advert
Advert
Advert

Teşvik Yasasına Şanlıurfa'dan Tam Destek

Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, yeni teşvik yasası ile birlikte ithalatın azalabileceğini söyledi.

Teşvik Yasasına Şanlıurfa'dan Tam Destek
Teşvik Yasasına Şanlıurfa'dan Tam Destek


Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, dün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan teşvik yasasının tüm Türkiye tarafından beklendiğini belirterek bu yasa ile birlikte özellikle stratejik ürünlerin daha çok prim alacağını ve bunun da ithalatı azaltmak açısından önemli bir gelişme olduğunu söyledi.

Başkan Kaya; “Yeni Teşvik Yasası ile ilgili özellikle Şanlıurfa'mız, 6. bölge olarak gelişmekte olan illerin içerisinde en iyi sırada. En son 15 ilin bulunduğu 6. bölgeden açıklaması oldu Sayın Başbakan'ın. Tabii bu bizi çok sevindirdi. Daha gelişmekte olan, daha geri kalmış illerin daha fazla bundan faydalanabilmesi için Şanlıurfa'mızın 6. bölgede olması çok iyi.” diye konuştu.

Teşvik Yasası’ndan Şanlıurfa’nın da yararlanmasının çok sevindirici olduğunu aktaran Başkan Kaya; “ Bizim için önemli olan da, Şanlıurfa'mızda bu teşvik primlerinin yararlanacak firmalarımızın, yararlanacak sanayicilerimizin gelip bu teşviklerden, hem yararlanması hem de ilimizde bir istihdam oluşturmasıdır.” dedi.   Çeşitli yatırımlara müsait olan Şanlıurfa’nın da gelişmesi için borsa olarak her konuda destek olacaklarını açıklayan Kaya;  “Yeni Teşvik Yasası ile birlikte bölgemizde ciddi yatırımların olmasını temenni ediyoruz.  Bu yasanın yatırımcılarımıza ve sanayicilerimize bol kazançlar getirmesini diliyorum.” diye konuştu.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı