Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Teşvik Yasasına Şanlıurfa'dan Tam Destek

Teşvik Yasasına Şanlıurfa'dan Tam Destek

Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, yeni teşvik yasası ile birlikte ithalatın azalabileceğini söyledi.

Giriş Tarihi: 6 Nisan 2012 Cuma 11:37
Teşvik Yasasına Şanlıurfa'dan Tam Destek


Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, dün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan teşvik yasasının tüm Türkiye tarafından beklendiğini belirterek bu yasa ile birlikte özellikle stratejik ürünlerin daha çok prim alacağını ve bunun da ithalatı azaltmak açısından önemli bir gelişme olduğunu söyledi.

Başkan Kaya; “Yeni Teşvik Yasası ile ilgili özellikle Şanlıurfa'mız, 6. bölge olarak gelişmekte olan illerin içerisinde en iyi sırada. En son 15 ilin bulunduğu 6. bölgeden açıklaması oldu Sayın Başbakan'ın. Tabii bu bizi çok sevindirdi. Daha gelişmekte olan, daha geri kalmış illerin daha fazla bundan faydalanabilmesi için Şanlıurfa'mızın 6. bölgede olması çok iyi.” diye konuştu.

Teşvik Yasası’ndan Şanlıurfa’nın da yararlanmasının çok sevindirici olduğunu aktaran Başkan Kaya; “ Bizim için önemli olan da, Şanlıurfa'mızda bu teşvik primlerinin yararlanacak firmalarımızın, yararlanacak sanayicilerimizin gelip bu teşviklerden, hem yararlanması hem de ilimizde bir istihdam oluşturmasıdır.” dedi.   Çeşitli yatırımlara müsait olan Şanlıurfa’nın da gelişmesi için borsa olarak her konuda destek olacaklarını açıklayan Kaya;  “Yeni Teşvik Yasası ile birlikte bölgemizde ciddi yatırımların olmasını temenni ediyoruz.  Bu yasanın yatırımcılarımıza ve sanayicilerimize bol kazançlar getirmesini diliyorum.” diye konuştu.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Vali Tuna'dan Suriyelilere çağrı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com