Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim TEOG'da okullara yerleşemeyen öğrencilere müjde

TEOG'da okullara yerleşemeyen öğrencilere müjde

TEOG Sınavı'nda düşük puan aldıkları için örgün eğitim veren okullara yerleşemeyen öğrencilere beklenen müjde geldi.

Giriş Tarihi: 13 Ekim 2015 Salı 23:44
TEOG'da okullara yerleşemeyen öğrencilere müjde

Temel Eğitimden Orta Öğretimine Geçiş Sınavı’nda yeterli puana ulaşamayıp, örgün okullara yerleşemeyen Bursa’daki 920, Türkiye genelinde ise 20 bin öğrenciye müjdeli haber geldi.

Buna göre okullarda açılan ek kontenjanlarla bu öğrenciler Ekim Ayı’nın sonuna kadar okullarına yerleşip, eğitimlerini sürdürebilecekler. Okulların açılması ile yaşanan gecikme sorunu da bu öğrencilerin bulunduğu sınıflarda gerçekleştirilecek olan hızlandırılmış telafi eğitimleriyle kapatılacak.

TEOG Sınavı’nda örgün eğitim veren okullara yerleşemeyen ve mağduriyetlerini il başkanlığına bildiren bazı öğrenci velilerinin sorularını yanıtlayan AK Parti İl Başkan Yardımcısı İbrahim Güney, “Konu il başkanımızca Sayın Milli Eğitim Bakanımıza iletildi ve ilgili girişimlerimize olumlu yanıtlar verildi. Buna göre bu hafta içerisinde ek kontenjanlar açıklanacak ve sonraki hafta da müracaatlar yapılacak. İnşallah böylece TEOG sınavında yeterli puanları alamayan Bursa’da 920, Türkiye genelinde de 20 bin öğrenicimiz eğitim hayatlarını açık liselerde değil de, örgün okullarda devam ettirebilecekler. Bu durumda bulunan öğrencilerimiz ve velilerin mağduriyetleri İnşallah Ekim Ayı sonuna kadar giderilmiş olacak” dedi.

Yerleştirmeler neticesinde hiçbir öğrencinin açıkta kalmayacağı da belirtildi. (Zeki Aras –İLKHA)

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

HARRAN ÜNİVERSİTESİ’NDE ‘BAŞARININ YOLLARI’ SÖYLEŞİSİ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com