Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Temel hedef dershanesiz eğitim modeli

Temel hedef dershanesiz eğitim modeli

Şanlıurfa'da düzenlenen Destekleme ve Yetiştirme Kursları toplantısına katılan MEB Müsteşar Yardımcısı, temel hedeflerinin dershanesiz bir eğitim modeli oluşturmak olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 30 Eylül 2015 Çarşamba 00:07
Temel hedef dershanesiz eğitim modeli

Şanlıurfa  İl Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonunda, MEB Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt Başkanlığında Destekleme ve Yetiştirme Kursları Toplantısı yapıldı.   Toplantıya Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt, MEB Daire Başkanı Recep Zafer Tekin, İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, şube ve okul müdürleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İlci, katılımlarından dolayı Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Kurt’a teşekkür etti.

Daha sonra toplantıda konuşan Kurt, Destekleme ve Yetiştirme Kursları ile ilgili genel bilgi verdi.

Temel hedeflerinin dershanesiz bir eğitim modeli oluşturmak olduğunu belirten Kurt, “ Öğrenci ve velilerimize dershane olmadan da başarılı olunabileceğini aktarmak istiyoruz. Bakanlığımız sistemin düzenli işlemesi için çok geniş çalışıyor. Bu amaçla E-KURS modülünü oluşturdu. Ayrıca Bakanlık bünyesindeki 300 kişilik soru hazırlama ekibi ile, öğrenciler için soru bankası oluşturduk. Hazırlanan soruların haftalık olarak yayımlanması ile e-sınav şeklinde bir değerlendirme olabilecek.” şeklinde konuştu.

Program İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Ercan' ın Destekleme ve Yetiştirme Kursları kapsamında ilimizde 'Eğitimde Başarıyı Arttırma Projesi' konulu sunumuyla toplantı devam etti. (Osman Gülebak-İLKHA)

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Süleymaniyeli gençlere halı saha

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com