Advert
Advert
Advert

Telefonla dolandırıcılık yapan 3 kişi tutuklandı

Mardin'de 75 yaşındaki adamı telefonla arayarak kendilerini polis olarak tanıtıp para isteyen 3 kişi tutuklandı.

Telefonla dolandırıcılık yapan 3 kişi tutuklandı
Telefonla dolandırıcılık yapan 3 kişi tutuklandı

Yapılan tüm uyarılara rağmen telefon dolandırıcılığı olaylarının önüne geçilemiyor. Kendilerini polis, savcı ya da hâkim olarak tanıtan dolandırıcılar, terör operasyonu yaptıklarını belirterek aradıkları kişilerden para istiyor. Mardin’de aynı yöntemle 75 yaşındaki adamı arayarak para isteyen 3 kişi düzenlenen operasyonla tutuklandı.

Mardin Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Yeşilli ilçesinde ikamet etmekte olan İ.Ö (75) isimli şahsı  telefon ile arayarak dolandıran şahısların banka hesaplarına para yatırması için Mardin merkezine yönlendirildiği bilgisi üzerine çalışmalara başlanıldığı belirtildi. Yapılan çalışmalar sonucunda İ.֒ye ait 33…0 plakalı aracın Vali Ozan Caddesi üzerinde faaliyet gösteren bir banka şubesi önünde görüldüğü ve müşteki tarafından şüphelilerin hesabına 35 bin TL paranın yatırılmasının engellendiği ifade edildi.

Açıklamanın devamında, “Müşteki ile yapılan görüşmede; kendisini telefon ile arayan ve polis olduklarını söyleyen kişilerin yönlendirmesiyle başka bir bankada bulunan hesabından 50 bin TL parayı çekerek Merkez PTT Şubesine M.Z. adına 15.000 TL para yatırdığını, yine şahısların yönlendirmesiyle 35 bin TL parayı verecekleri hesap numarasına göndereceği esnada görevlilerimizin ikazıyla dolandırıldığını fark ettiğini beyan etmiştir. Konu ile ilgili olarak yapılan araştırmada; müşteki tarafından PTT Şubesine yatırılan 15 bin TL paranın Diyarbakır ili Hani ilçesinde çekildiği, müşteki ile şüpheli arasında 1 saat 45 dakikalık kesintisiz telefon görüşmesinin yapıldığı bilgilerine ulaşılmıştır. Olay ile ilgili olarak M.Z.(28), M.S.(26) ve N.A.(37) isimli şahıslar haklarında tanzim edilen tahkikat evrakı ile birlikte tutuklanarak, Mardin E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğüne teslim edilmiştir.” denildi. (M. Salih Keskin – İLKHA)


Mardin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır