Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Teknoloji kullanım istatistikleri açıklandı

Teknoloji kullanım istatistikleri açıklandı

İmalat sanayindeki girişimlerin yüzde 8,5'inin orta-yüksek teknolojiye sahip olduğu belirtildi.

Giriş Tarihi: 25 Aralık 2014 Perşembe 12:13
Teknoloji kullanım istatistikleri açıklandı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Teknoloji kullanım verilerine göre, İmalat sanayindeki girişimlerin yüzde 8,5’inin orta-yüksek teknolojiye sahip olduğu görüldü. Düşük teknoloji düzeyinde sınıflandırılmış girişimlerin yüzde 45’i 2012 yılında gıda ürünleri ve giyim eşyaları imalatında faaliyet gösterdi.

İmalat sanayindeki katma değerin 25,8’i orta-yüksek teknolojiye sahip girişimlerde gerçekleşti. Yüksek teknoloji düzeyinde sınıflandırılmış girişimlerin yüzde 49,7’si 2012 yılında temel eczacılık ürünlerinin ve eczacılığa ilişkin malzemelerin imalatında faaliyet gösterdi.

İmalat sanayinde teknoloji düzeyi arttıkça istihdam oranı düşüyor. Yüksek teknoloji düzeyinde sınıflandırılan girişimler için en çok istihdam 2012 yılında 1-19 grubundaki girişimlerde olmasına rağmen üretim değeri en çok 250+ grubundaki girişimlerde oluştu. (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

ABD’nin YPG’ye verdiği zırhlı araçlarda hülle yaptı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com