Reklamı Geç
Advert
Advert

Teknoloji Bakanı Nihat Ergün Urfa’ya Geliyor

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün KAMU-ÜNİVERSİTE- SANAYİ İŞBİRLİĞİ (KÜSİ) Toplantısına katılmak üzere Şanlıurfa’ya geliyor

Teknoloji Bakanı Nihat Ergün Urfa’ya Geliyor
Teknoloji Bakanı Nihat Ergün Urfa’ya Geliyor

Şanlıurfa İl Müdürlüğü organizasyonunda; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün’ün katılımı ile 30.11.2013 Tarihinde Cumartesi günü Saat:9:30 de Nevali Otel’de KAMU-ÜNİVERSİTE- SANAYİ İŞBİRLİĞİ (KÜSİ) Bölgesel (ŞANLIURFA-DİYARBAKIR) Toplantısı ve Paneli gerçekleştirilecek.
Yapılacak olan toplantı ve panelin ana teması ise; 2023 e 10 kala ar-ge ve yenilikte Şanlıurfa-Diyarbakır veKamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği Önündeki Engeller ve Çözüm Önerileri şeklinde olacak. Toplantıya; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Şanlıurfa Milletvekilleri, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Ersan Aslan, Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Halil Mutlu, Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ayşegül Jale Saraç, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşar Yardımcıları, Genel Müdürler, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sabri Ertekin, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Sayar, Harran ve Dicle Üniversitelerinin Yöneticileri, Akademisyenler ve öğrenciler, İllerin Sivil Toplum kuruluşlarının Yöneticileri, Şanlıurfa ve Diyarbakır İllerinin Sanayici ve İş adamları Daire başkanları ve diğer konukların katılması bekleniyor.
Üniversitelerle Sanayicilerin Birlikte hazırlayacağı Araştırma ve geliştirme projelerine Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, herhangi bir üst sınır olmaksızın parasal hibe desteği sunmaktadır. Proje maliyetinin %75 ini Bakanlığımız hibe olarak sanayicimize vermektedir. Bu hususların da anlatılacağı Söz konusu toplantı ve panele özellikle Sanayicilerimizin ve Akademisyenlerin katılması büyük önem arz etmektedir. Tüm Sanayicilerimizin ve Akademisyenlerimizin bu Toplantı ve panele katılmaları kendileri için, İlimiz için ve Ülkemiz için çok büyük faydalar sağlayacaktır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Urfa'da Yapılan Ödüllü Yol Bisikleti Yarışı tamamlandı
Urfa'da Yapılan Ödüllü Yol Bisikleti Yarışı tamamlandı
KHK ile Urfa'da ihraç 57 kişi ihraç edildi- İşte tam listesi
KHK ile Urfa'da ihraç 57 kişi ihraç edildi- İşte tam listesi