Advert
Advert
Advert

Savaştan kaçıp denizde boğulıyorlar

Suriye'den kaçan mültecilerin dramı bitmek bilmiyor. her gün onlarca mülteci yollarda telef oluyor. Edremit Körfezi açıklarındaki Tekne faciasında ölü sayısı 27’ye yükseldi

Savaştan kaçıp denizde boğulıyorlar
Savaştan kaçıp denizde boğulıyorlar

Edremit Körfezi açıklarında göçmenleri taşıyan teknenin batması sonucu hayatını kaybedenlerin sayısı 27’ye yükseldi.


Balıkesir Edremit Körfezi Altınoluk önlerinde mültecileri taşıyan teknenin batması sonucu aralarında 11 çocuğun bulunduğu 27 kişi hayatını kaybetti.

Konuyla ilgili Sahil Güvenlik Komutanlığından yapılan açıklamada, “Bugün saat 06.06’da Balıkesir ili Edremit Körfezi Altınoluk önlerinde bir grup düzensiz göçmenin yardım talep ettiği ihbarı üzerine görevlendirilen sahil güvenlik botları ve helikopteri tarafından arama faaliyetlerine başlanmıştır. Bölgede bulunan bir balıkçı teknesi tarafından saat 09.58’de denizden 1 düzensiz göçmenin sağ olarak kurtarıldığı bilgisi alınmıştır. Sahil güvenlik botları, helikopteri ve müteakiben görevlendirilen sahil güvenlik uçağı tarafından bölgede icra edilen arama kurtarma faaliyetinde, yarı batık vaziyette fiber bir tekne tespit edilmiş, saat 12.57’de sahil güvenlik botu tarafından 2 düzensiz göçmen, sahil güvenlik helikopteri tarafından 1 düzensiz göçmen sağ olarak denizden alınmıştır. Sahil güvenlik botları tarafından 24 göçmenin (13 yetişkin, 11 çocuk) cansız bedenine ulaşılmış, 3 göçmenin cansız bedeni de sahil güvenlik dalış timi tarafından fiber tekne içerisinden alınmıştır. İcra edilen arama kurtarma faaliyetinde toplamda 4 düzensiz göçmen sağ olarak kurtarılmış, 27 göçmenin cansız bedenine ulaşılmıştır. Kurtarılan göçmenlerin ifadelerinden 40 kişi olduklarının öğrenilmesi üzerine kayıp olduğu değerlendirilen göçmenleri arama faaliyetlerine halen devam edilmektedir.“ denildi.  (İLKHA)

Edremit Körfezi göçmenler taşıyan teknenin batması sonucu hayatını kaybedenler Sahil Güvenlik Komutanlığından
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu