Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Tek fatura eve gelecek

Tek fatura eve gelecek

Giriş Tarihi: 18 Ocak 2010 Pazartesi 11:46
Tek fatura eve gelecek

Telekomünikasyon sektöründe hizmet çeşitliliğinin artmasıyla vatandaşa gönderilen fatura sayısındaki artış Ulaştırma Bakanlığı'nı harekete geçirdi. Her ay sabit telefon, internet, cep telefonu, kablo TV gibi pek çok hizmet için ayrı ayrı fatura alan vatandaşa, bu hizmetlerin tamamı için tek fatura gönderilmesi çalışması başlatıldı.

Bakanlığın yaptığı planlamaya göre, bir ailede birden fazla kişi adına kayıtlı cep telefonu varsa bu da tek bir faturaya yansıyacak. Ayrıca operatörler anlaşırsa, hizmeti ortak vermek yerine ayrı ayrı gönderilen faturaları tek bir fatura şeklinde gönderebilecek.

TEK PAKET OLUŞUR

Fatura enflasyonu konusunda atılan adımları SABAH'a açıklayan Yıldırım, "Vatandaşa her ay ayrı fatura gidiyor. Bütün bu hizmetler için bir paket oluşturulup sunulur ve vatandaşa tek bir fatura gönderilir. Böylece vatandaş da nereye ne kadar para ödediğini bilir" dedi.

Gelişen teknolojiyle artan hizmet çeşitliliğinin fatura sayısını artırdığına dikkat çeken Yıldırım, her eve 6-7 fatura geldiğini ifade etti.

Yıldırım, "Teknolojik gelişmelerle iletişimde çeşitlilik arttı. Her mecradan her hizmeti verebiliyorsunuz. Ya da bir mecradan her hizmeti verebiliyorsunuz. Hal böyle olunca, vatandaş şaşkın. Hangi birini takip etsin" diye konuştu.

'AYRI AYRI GÖNDERMEYİN'

Yıldırım, her hizmetin yeni bir fatura ve yeni bir gider kalemi haline geldiğine dikkat çekti. Operatörlerin bir ailede herkese hitap edecek hizmetleri bir paket olarak sunabileceğine işaret eden Yıldırım, "Gelecek yakınsamada. Sektöre diyorum ki; siz hizmetlerinizi demet yapın. Cep telefonu, sabit telefon, internet, kablo tv, tematik yayın bunları ayrı ayrı vatandaşa göndermeyin. Hepsini bir demet yapın paket yapın. Mesela, bu hizmetler için her şey dahil 50 lira" ifadesini kullandı.

ANNE BABA VE ÇOCUKLARA TEK FATURA

ULAŞTIRMA Bakanlığı'nın üzerinde çalıştığı tek fatura projesinin bir başka ayağı ise aileye fatura sistemi. Bir ailede anne, baba ve çocuklar aynı operatörden hizmet alıyor ve hepsine ayrı fatura geliyor. Bu sisteme göre isteyen vatandaşa, ailedeki bütün kullanıcıların telefonları tek bir faturada gidecek.

İletişim hizmetlerinden faydalanan vatandaşların aile içinde ne kadar para harcandığının da hesabını yapmak zorunda kalmayacağını söyleyen Binali Yıldırım, "İnternet, cep telefonu kullanırken çocuk, eş ne harcıyor onu düşünmesin kullanıcılar" dedi.

Hamdi ATEŞ / Sabah

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Emine Atasoy: Urfa’nın kalkınması için yatırıma hazırız

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com