Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem TEGV Urfa'da 1.900 çocuğa eğitim desteği verilecek

TEGV Urfa'da 1.900 çocuğa eğitim desteği verilecek

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV)’nın T.C. Kalkınma Bakanlığı Sosyal Destek Programı (SODES) için hazırladığı “Gönül Köyü” Projesi kapsamında Şanlıurfa ve çevre köylerinde 1.900 çocuğa eğitim desteği verilecek.

Giriş Tarihi: 18 Temmuz 2013 Perşembe 12:14
TEGV Urfa'da 1.900 çocuğa eğitim desteği verilecekTürkiye’nin eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum kuruluşu olan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın “Gönül Köyü” adlı SODES projesi Temmuz 2013 tarihinde Kalkınma Bakanlığı tarafından kabul edilerek hibe almaya hak kazandı. TEGV’in Şanlıurfa’da bulunan Sevgi-Erdoğan Gönül Eğitim Parkı tarafından hayata geçirilecek proje kapsamında, TEGV gönüllüleri 7 köy okuluna giderek her okulda yaklaşık 1 ay süreyle; çocukların okuma becerilerini,  grup çalışmalarına aktif katılımlarını, yaratıcılıklarını geliştirebilecekleri kısa süreli etkinlikler ve kültürel/sanatsal faaliyetler gerçekleştirecekler.

T.C. Kalkınma Bakanlığı Sosyal Destek Programı kapsamında sağlanan mali destek ile 16 Eylül 2013 – 15 Haziran 2014 tarihleri arasında hayata geçirilecek “Gönül Köyü” projesi ile Şanlıurfa’ya bağlı köylerde 1.900 çocuğa ulaşılması hedefleniyor. Her okulda birer kitap değişim noktası adıyla kitaplık kurulacak ve okul mevcuduna bağlı olarak her çocuğa bir kitap verilecek. Çocukların, öykülerini okudukları yazarlarla tanışmaları için, seçilen bir okulda çocuk-yazar buluşması gerçekleştirilecek.

SODES istihdam, sosyal içerme, kültür, sanat ve spor olmak üzere üç bileşenden oluşmaktadır. SODES’in kapsadığı nüfus kesimleri, özellikle yoksulluk ve sosyal imkanlara erişimde sıkıntı yaşayan; çocuklar, gençler, kadınlar, işsizler, yoksullar, göç etmişler ve kentlerin gecekondu bölgelerinde yaşayan bireyler ve gruplardır. SODES kapsamındaki çalışmalar toplumsal hayata etkin şekilde katılmakta zorluklarla karşılaşan bu kesimler için yeni fırsatlar oluşturmakta ve bu kesimin kendine olan güvenini artırarak toplumsal yaşamın daha sağlıklı bir şekilde işlemesine yardımcı olmaktadır. SODES bu yönüyle uygulandığı illerden başlayarak ulusal düzeyde sosyal restorasyonun gerçekleşmesine katkıda bulunmaktadır.
Mehmet Guli Aslan / www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da iki katlı ev çöktü, 1 kişi yaralandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com