Advert
Advert
Advert

Tefecilerde yakalanma korkusu başladı

Tefecilerde yakalanma korkusu başladı
Tefecilerde yakalanma korkusu başladı

Son zamanlarda sık sık gündeme tefecilik olaylarının ardından tefecilere polisler tarafından baskınlar yapılması tefecilerde yakalanma korkusu başladı.

Tefeciliğin sektör haline geldiği Şanlıurfa’da Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü ekipleri kolları sıvadı. Kuyumcu ve dövizcilere operasyon düzenlenen polis kuyumcuları didik didik aramaya devam ediyor.

     Bu operasyonları duyan bazı tefecilere yakalanma korkusu düştü. Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü sık sık gündeme gelen tefecilik olaylarına ve geçtigimiz aylarda bir kuyumcunun tefecilerin yüzünden intihar etmesinin ardından harekete geçen polis ekipleri birçok kuyumcu ve döviz bürolarına baskın düzenledi.

Emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre Şanlıurfa’da, faiz karşılığı para vererek tefecilik yapıldığı veya komisyon karşılığı para vererek kredi kartından çekim yapıldığı iddiasıyla kentteki bazı döviz bürosu ile kuyumculara operasyon düzenlenmiş çok sayıda kredi kartı, fatura ve belgeye el konulmuş.

Emniyet yetkilileri “tefecilere” yapılan operasyonların devam edeceği bildirildi.

Para bulamayan vatandaşlar soluğu tefecilerde alıyor

Şanlıurfa’da yaşayan ve isminin açıklanmasını istemeyen bir kişi vatandaşların tefecilerin eline nasıl düştüğünü şöyle anlattı:

“Kendilerine borç para bulamayan vatandaşlar ilk önce eş ve dostlardan borç para bulmaya çalışıyor.Eş ve dostlardan borç para bulamayan vatandaşlar sıkıntılarını gidermek için tefecilerin yanına gidiyorlar.Tefecilerden faiz karşılığından para alınıyor.Tefeciler ilk önce  vatandaşlara bir oyun oynuyor.Tefecilerin oyunuda şöyle.

Tefeciler  kendilerinden fazla para alması için ilk önce  vatandaşlardan para istemiyor. Bu oyun taaki  vatandaşların kendilerinden yüklü miktarda para alana kadar devam ediyor.Vatandaşlar tefecilerden yüklü miktar aldıktan sonra tefeciler tarafından paraların ödenmesi için sıkıştırılıyor.Bu yüklü parayı hemen ödeyemeyen tefeci mağdurları vatandaşlar daha sonra  tefeciler tarafından tehdit ediliyor.Bu borçları ödemek için tüm varlığını satmaya çalışıyorlar.Bütün mal varlıklarını satan vatandaşlar bir türlü bu borcu ödeyemiyorlar.Bu borcu ödeyemeyen vatandaşlar ya para yüzünden öldürülüyor yada tefeciler tarafından mal varlıklarına el konuluyor” diye konuştu

Abdülaziz Çiftçi / Olay

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bizler Maddi ve Manevi Yönden Güçlü Gençlik İçin Çalışıyoruz
Bizler Maddi ve Manevi Yönden Güçlü Gençlik İçin Çalışıyoruz
Flaş Karar! İstifa etmeyen belediye başkanı görevden alınacak
Flaş Karar! İstifa etmeyen belediye başkanı görevden alınacak