Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Türkiye Tecevüz edenin erkekliği alınacak

Tecevüz edenin erkekliği alınacak

Giriş Tarihi: 29 Nisan 2010 Perşembe 15:07
Tecevüz edenin erkekliği alınacak

AK Partili iki milletvekili Aşkın Asan ve Alev Dedegil kapsamlı bir çalışma yaptı, rapor hazırladı.

TECAVÜZCÜLER HADIM EDİLSİN

"Tecavüzcü hadım edilsin, anaokulu çocuklarına cinsel saldırı eğitimi verilsin." Bu tartışılacak öneriler, AK Parti'nin hazırladığı rapordan. İşte rapordan ilgi çekici o bölüm:

İlk olarak Meclis Kayıp Çocukları Araştırma Komisyonu'na sunulan raporda yer alan rakamlar acı tabloyu ortaya koyuyor.

Türkiye'de her 26 dakikada bir kişi cinsel suç mağduru oluyor. Her 3 cinsel saldırıdan biri 2-5 yaş arasındaki çocuklara yapılıyor.

Türkiye'de aile içi cinsel saldırı kızlarda 6 yaşın altında başlıyor. Aile içi cinsel saldırılara maruz kalan çocukların çoğunluğu Marmara ve Karadeniz bölgelerinde yaşıyor.

Dünyada kız çocukları, erkek çocuklardan 3 kat daha sık cinsel saldırıya uğruyor. Türkiye de kız-erkek oranı birbirine çok yakın.

Saldırganların yüzde 80'i çocuğun tanıdığı biri ve yüzde 96'sı erkek. Adalet Bakanlığı istatistiklerine göre, 2008 yılında Türkiye'de 14 bin 337 cinsel suç işlendi. 20 bin 282 kişi bu saldırılardan mağdur oldu.

Cafesiyaset.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com