Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Türkiye Teç-Sen Genel Başkanı Ümit Demirel Şanlıurfa’da

Teç-Sen Genel Başkanı Ümit Demirel Şanlıurfa’da

Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası (Teç-Sen) Genel Başkanı Ümit Demirel Türkiye genelinde sendika üyelerine bilgilendirme toplantısı çerçevesinde Karayolu ile Şanlıurfa’ ya geldi.

Giriş Tarihi: 17 Mayıs 2012 Perşembe 17:28
Teç-Sen Genel Başkanı Ümit Demirel Şanlıurfa’da
Şanlıurfa İl sınırında Teç Sen Şanlıurfa İl Başkanı Davut Kırmızıaslan tarafından karşılan Teç-Sen Genel Başkanı Ümit Demirel daha sonra Şanlıurfa Teç-Sen İl Başkanlığınca Hacı Bekir sofrasında tertiplen toplantıya katıldı.

Yapılan toplantıya Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile okullarda görev yapan Şefler, Memurlar, Hizmetliler, Teknisyen ve teknikerler gibi eğitim çalışanları katıldı.

Yaklaşık 500 memurun katıldığı toplantının açılış konuşmasını Teç-Sen İl Başkanı Davut Kırmızıaslan yaparak Teç Sen Genel Başkanımız Sayın Ümit Demirel’ in ilimize gelerek üyelerimiz ile toplantı yapması bizleri oldukça memnun etmiştir. dedi.

Daha sonra bir konuşma yapan Teç-sen Genel Başkanı Ümit Demirel “her yıl bir toplu görüşme, bir toplu sözleşme hikâyesidir gidiyor. Biz 2006 yılından beri tek sözümüz var toplu görüşme masaları tamamen bir orta oyunudur. 10 yıldır takip ediyoruz arkadaşlar önce sendikalar fiyat açıklar %15 gibi %20 gibi bir hafta boyunca bu basında döner sanki devlet memurlarına devlet %15  zam vermiş gibi gösteriliyor bu geçen yılda böyle di bu yılda böyle daha sonra hükümet açıklar zam oranı oda %2+%3 arasındadır. Ondan sonra o sendikalar çıkar derki bu kabul edilemez eyleme gidiyoruz. alanları dar edeceğiz yıkacağız parçalayacağız alacağız gibi laflar ediyorlardı. bu yılda aynı lafları ediyorlar. Bu sendikaların sendika anlayışları siyası parti anlayışıyla denk olduğu için bunlar bir şey yapamazlar. Bizde siyaset yok bizde yalan yok, bizde dolan yok bizde her şey düzgün biz kimseyi ayırmıyoruz. kimseyi kayırmıyoruz. bizim için siyası kimlik değil bizim için eğitim çalışanı kimliği yeterli bununun dışında başka hiçbir durumu dikkate almıyoruz.

Demirel “Biz Teç-Sen olarak 8 Haziran da okullar tatile, memurlar  greve diye genel grev kararı aldık yarım gün. Bu grevin uygulaması sizlerin sayesinde olacak sizler o gün Milli Eğitim Müdürlüklerini kilitlediğiniz anda işte eylem yerine ulaşır. Grev nasıl yapılırmış herkes görecek yok öyle grev kararı alıp ta işe gitmemek, yok öyle işe gidip de iş yapmamak grev dediğiniz anda herkes Milli Eğitim Müdürlerin önünde bekleyecek. İçeri giriş olmayacak grev dediğin böyle olur. biz birilerine bu grev nasıl yapılır gelin öğretelim arkadaşlar. Eğitim çalışanları nasıl birlik olurmuş, inandığı zaman maneviyat duygusunu benimsediği zaman grevi eylemi de alanlara inmeyi de nasıl oluyormuş onlara gösterilim bu grevi  hep birlikte yapmaya var mısınız arkadaşlar dedi.

Demirel aynı zamanda Milli Eğitim Müdürlüklerinde görev yapan sendika üyelerine de müjde vererek Milli Eğitim Bakanlığı Temmuz ayında Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavının yapılacağını söyledi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com