Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem TBMM sınavında "dul musun" sorusu

TBMM sınavında "dul musun" sorusu

Giriş Tarihi: 13 Ocak 2011 Perşembe 10:12
TBMM sınavında
TBMM'ye iş başvurusunda 'dul' kriteri TBMM Başkanlığı, uzman yardımcısı almak için açtığı sınav başvurusu için gerekli formda adayların "evli" ya da "bekâr" olmasıyla yetinilmeyip "Dul musun, ayrı mı yaşıyorsun?" diye çok özel sorular yöneltiyor.

Uzman yardımcısı olarak 40 kişinin seçileceği sınavın ön başvurusu için eğitim süresi en az dört yıl olan hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri ile aynı konularda eğitim veren ve bunlara denkliği YÖK tarafından kabul edilen yurtdışındaki fakülte ya da yüksekokulu bitirmiş olmak gerekiyor. 
'BİZ HAZIRLAMADIK'

Başvurular önceki gün sona ererken, formlarda "medeni durumunuz" başlığını taşıyan bölümde "dul" ve "ayrı yaşıyor" şıkları ile "boy" ve "kilo" şıkları olması tepkilere neden oldu. Adaylar arasında bu sorular, "Meclis uzman alımı ya•ı 1 parken dul olma ya da ayrı yaı şama şıklarını işaretleyenleri I saf dışı mı bırakacak?" yorumlarına neden oldu. 

Meclis'te personelden sorumlu yetkililer ise sınav sorularının kendileri tarafından hazırlanmadığını açıkladı. Sınavlara ilişkin bilgi veremeyeceklerini söyleyen yetkililer "Bu tür sorular adayların hangi özelliğini ölçüyor?" sorusunu da yanıtsız bıraktı.

Kaynak : http://www.internethaber.com/tbmm-sinavinda-dul-musun-sorusu--320998h.htm#ixzz1Atv7KbGA
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Suriyeli genci dövüp bunu paylaştı-Tepkiler çığ gibi büyüdü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com