Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset TBMM Başkanlığına İsmail Kahraman seçildi

TBMM Başkanlığına İsmail Kahraman seçildi

​TBBM Başkanlığına 3. turda en çok oyu alan AK Parti'nin adayı İsmail Kahraman seçildi.

Giriş Tarihi: 22 Kasım 2015 Pazar 18:47
TBMM Başkanlığına İsmail Kahraman seçildi

TBMM Başkanlık seçimi sona erdi. Meclis başkanlığına 3. turda en çok oyu alan AK Parti adayı İstanbul Milletvekili İsmail Kahraman seçildi.

TBMM Başkanlık yarışı Genel Kurul’da saat 15.00 itibariyle başladı. Birinci ve ikinci turlarda hiçbir aday yeterli çoğunluğa ulaşamamıştı. Üçüncü turda salt çoğunluk arandı. Bu turda AK Parti adayı İstanbul Milletvekili İsmail Kahraman 316 oy alarak Meclis Başkanlığına seçildi.

3. turda CHP Ankara Milletvekili Gülsün Bilgehan 125 oy, MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu 40 oy, HDP İstanbul Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat ise 41 oy aldı.

Böylece, AK Parti adayı İstanbul Milletvekili İsmail Kahraman en çok oyu alarak 27'nci Meclis Başkanı oldu.

İsmail Kahraman kimdir?

1940 Rize doğumlu olan İsmail Kahraman Refah Yol Hükümetinde görev yapmıştı. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Talebe Cemiyeti Başkanlığı, Milli Türk Talebe Birliği Genel Başkanlığı, Birlik Vakfı, Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı (TGTV) Kuruculuğu ve Mütevelli Heyeti Başkanlıkları, Özel Sektörde İdare Meclisi Başkanlıkları, Çalışma Bakanlığı Müşavirliği, XX. ve XXI. Dönem İstanbul Milletvekilliği ile Kültür Bakanlığı yapmıştır. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Geliştirme Vakfı Kurucular Kurulu Üyesi ve Mütevelli Heyeti Başkanlığı yapmaktadır. Kahraman, evli ve dört çocuk babasıdır.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

MEB Referandumda görev alacaklara eğitim verecek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com