Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset TBMM Aygün için olağanüstü toplanıyor

TBMM Aygün için olağanüstü toplanıyor

TBMM, PKK Tarafından kaçırılan Hüseyin Aygün için CHP'nin talebi üzerine yarın olağanüstü toplanacak

Giriş Tarihi: 13 Ağustos 2012 Pazartesi 16:28
TBMM Aygün için olağanüstü toplanıyor

TBMM Genel Kurulu, terör olayları ve Suriye'deki gelişmeleri değerlendirmek üzere CHP'nin TBMM Başkanlığı'na yaptığı başvuru üzerine, yarın saat 15.00'te olağanüstü toplanacak. Yarınki birleşimi TBMM Başkanvekili Sadık Yakut'un yönetmesi bekleniyor.

Başkanvekili, birleşi açabilmek için toplantı yeter sayısı arayacak. AK Parti ve MHP'nin, CHP'nin toplantı çağrısına olumsuz yanıt vermesi nedeniyle, İçtüzük gereği Genel Kurul'da 184 olan toplantı yeter sayısına ulaşılamadığının anlaşılması durumunda, birleşim kapatılacak.

Olağanüstü toplantılarla ilgili geçmiş uygulamalarda birkaç istisna dışında Başkanvekili'nin yoklama yaptığı belirtildi.

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, CHP'nin 124 imzalı başvurusu üzerine Genel Kurulu, yarın saat 15.00'te olağanüstü toplantıya çağırmıştı.

Bu arada, yarın Meclis'te CHP Grubu da toplanacak. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun, 13.30'da toplanacak olan CHP grubunda, olağanüstü toplantı çağrısının gerekçelerini anlatması ve bu konuda yöneltilen eleştirilere cevap vermesi bekleniyor.

Öte yandan, Meclis Genel Kurul Salonu'nda genel bir temizlik yapıldı ve teknik sistemler gözden geçirildi.

"MECLİS OLAĞANÜSTÜ TOPLANMALI"

CHP Şanlıurfa İl Başkan Vekili Aydın Paydaş, Partisinin Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün’ün PKK tarafından kaçırılması ile ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada meclisin olağanüstü toplanması gerektiğini söylemişti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan'da Yeni Anayasa Bilgilendirme Toplantısı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com