Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem TBMM Araştırma Komisyonu, tarım işçilerini dinledi

TBMM Araştırma Komisyonu, tarım işçilerini dinledi

TBMM Araştırma Komisyonu mevsimlik tarım işçilerinin sorun ve sıkıntılarını dinledi.

Giriş Tarihi: 14 Şubat 2015 Cumartesi 22:29
TBMM Araştırma Komisyonu, tarım işçilerini dinledi

TBMM Araştırma Komisyonu, Şanlıurfa'da mevsimlik tarım işçilerinin sorunları ile ilgili  saha çalışmalarına başladı.

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük'ün de eşlik ettiği heyette komisyonda bulunan  Adıyaman Milletvekili Mehmet Erdoğan, Bursa Milletvekili Önder Matlı, Diyarbakır Milletvekili Mehmet Hamzaoğulları, Aydın Milletvekili Ali Gültekin Kılınç, Mersin Ahmet Tevfik Uzun ile İstanbul Milletvekili Abdullah Levent Tüzel yer aldı.

Heyet, bu kapsamda mevsimlik işçilerin yoğun olarak bulunduğu Şanlıurfa'da, merkeze 90 kilometre mesafedeki Uluhan mahallesindeki (köyü) işçileri çadırda ziyaret ederek  sorun ve sıkıntılarını dinledi.

Komisyon Başkanı Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Kaçar, genel seçim dolayısıyla komisyonun çalışmalarını normal süreden daha önce bitirmeyi hedeflediğini belirterek,  "Yaklaşık 500 bin insanımız, çocuklarıyla 1 milyonu aşan nüfus, yılın değişik dönemlerinde, çocuklarının rızkı için Türkiye'nin farklı illerine gidip çalışmak durumunda. Mecliste grubu bulunan tüm siyasi partiler, bu önemli probleme, bu önemli toplumsal soruna, bu insanlık sorunnua el atma adına, önemli bir irade ortaya koydu. Komisyonda bulunan tüm üyeler, bu meseleyi kendine dert edinen insanlardır. Bir aydır çalışıyoruz. Önümüzdeki Mart ayı sonu itibariyle de komisyonun çalışmasını tamamlamasını planlıyoruz. Çalışmalarımızın raporunu hazırlayarak, Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza ve bütün parti liderlerine göndereceğiz. Bu Türkiye'de emeğin korunması adına önemli bir komisyondur." dedi.

Mevsimlik tarım işçileri adına konuşanUluhan mahalle muhtarı Hasan Beşdal ise, komisyonun ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, sorunlarının çözümü için umutlandıklarını ifade etti. (Abdulhekim Bulut/ Mustafa Gül-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da iki katlı ev çöktü, 1 kişi yaralandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com