Advert
Advert
Advert

Meral Danış Beştaş, Bu bir provokasyondur

Adana’da PKK’li olarak bilinen yöneticilerinin evlerine “Hizbullah” yazılı mermiler bırakılarak kendilerine korku salınmak istendiğini ifade eden HDP Milletvekili Meral Danış Beştaş, aynı şekilde farklı kesimlere de mermi bırakıldığını ve bunun bir provokasyon olduğunu söyledi.

Meral Danış Beştaş, Bu bir provokasyondur
Meral Danış Beştaş, Bu bir provokasyondur

 

Konuya ilişkin HDP İl Binasında düzenlenen basın açıklamasında konuşan Beştaş, Adana’da PKK ve HDP yöneticilerinin kapılarına mermiler bırakılmak suretiyle kendilerine korku salınmak istendiğini söyledi.

Mermi olayının provokasyon olduğunu belirten Beştaş, “İki yönlü mermi bırakma olayı var. Birincisi PKK’li olarak bilinen bizim yöneticilerimizin, üyelerimizin evine, üzerine ‘Hizbullah’ yazılı mermiler bırakılmış. Yine başka bir düşüncede ve yaşam felsefesinde olduğu tahmin edilen kişilerin evlerine ‘PKK’ yazılı şekliyle gönderilmiş. Şu anda elimizde sadece ‘Hizbullah’ yazılı olan mermi var, diğeri ise yok. Bu mermileri koyanlar ne Hizbullah’tır, ne PKK’dir. Bu mermileri koyanlar bizlere korku salmak isteyenlerdir.”dedi.

Kapılara bırakılan mermiler konusunu HDP olarak TBMM’ye taşıdıklarını ifade eden Beştaş, “Bu konunun peşini asla bırakmayacağız. Hem savcılık düzeyinde hem Meclis düzeyinde, hem ulusal hem de uluslar arası kamuoyunda konuyu gündemde tutarak faillerin ortaya çıkartılması için çaba harcayacağız. Ama bugünden ilan ediyoruz ki eğer evlerine bu mermilerin gittiği arkadaşlarımızın, ister PKK yazılı mermiler olsun ister Hizbullah yazılı olsun birinin kılına bir zarar gelirse bizim fail olarak tanıdığımız Hükümet ve yetkililerdir.” diye konuştu.

Konuyla ilgili bugün emniyete giderek suç duyurusunda bulunacaklarını belirten Beştaş, istenirse bu mermileri koyanların parmak izlerinden ve MOBESE görüntülerinden tespit edilebileceğini söyledi. (İLKHA)

TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi HDP Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş Adana’da PKK’li yöneticilerinin kapılarına bırakılan “Hizbullah” yazılı mermilerle ilgili açıklama yaptı.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu