Advert
Advert
Advert

Taziyede konuşan Çelik; Esed senin cürmün ne kadar? VİDEO

Bakan Çelik, Akçakale'ye top mermisi isabet etmesi sonucu hayatını kaybeden anne ile 3 çocuğu için Bolatlar köyündeki taziye evini ziyaret ederek ölenlerin yakınlarına başsağlığı diledi.

Taziyede konuşan Çelik; Esed senin cürmün ne kadar? VİDEO
Taziyede konuşan Çelik; Esed senin cürmün ne kadar? VİDEO

Taziye çadırında bir konuşma yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, “Biz Suriye ile savaş halinde değiliz ki, biz savaştan yana değiliz ki, kaldı ki cürmün nedir Allah aşkına Türkiye ile savaşabilecek cürmün mü var” diyerek Akçakale’ye Suriye tarafından atılan top mermisine tepki gösterdi.

 

Taziyede bulunan kalabalığa, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın selamını getirdiğini ve çok üzüntülü olduğunu ifade eden Bakan Faruk Çelik; “Acınız acımız, hepimizin yüreğini yaktı bu olay, ben inanıyorum 75 milyon vatandaşımız da aynı sızıyı taşıyor. Ama ne olur provokasyona gelecek şekilde birilerinin başka amaçlarla gerçekleştireceği girişimleri de tespit edecek, onları da yetkililere teslim edecek şekilde vakur bir duruş sergilememiz gerekiyor. Endişeniz olmasın, alınması gereken önlemlerin bazıları alındı. Bazı evler boşaltıldı, boşaltılması gereken evler varsa teknik olarak bu çalışmalar yapılıyor, yapılsın. Kaç ev boşaltılacaksa sınır bölgesinde bunlarla ilgili her türlü önlemlerimizi almış durumdayız. Ama bunlar periyodik olarak gidiyordu. Ama bilemiyorsun ki... Biz Suriye ile savaş halinde değiliz ki, biz savaştan yana değiliz ki, kaldı ki cürmün nedir Allah aşkına Türkiye ile savaşabilecek cürmün mü var” dedi.

Buradan Akçakale merkeze geçen Bakan Çelik ve beraberindekiler aynı saldırıda hayatını kaybeden Gülşen Özer'in ailesine de taziye ziyaretinde bulundu.

 

Gülşen Özer'in eşi İbrahim Özer'le taziyeleri kabul ettikleri Ahmet Akay Taziye Evi'nde görüşen Çelik, Özer'e, başsağlığı dileklerini iletip, aileye sabır diledi.

Bakan Çelik ardından ilçe merkezindeki çarşıda bir süre yürüyerek Akçakalelilere başsağlığı dileğinde bulundu.

 

Bakan Çelik'e ilçedeki ziyaretine Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, AK Parti Şanlıurfa milletvekilleri Seydi Eyyüpoğlu, Kasım Gülpınar, Abdülkerim Gök, Mehmet Akyürek, Halil Özcan, Mahmut Kaçar, Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan, Harran Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz, Karaköprü Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ve AK Parti İl Başkanı Av. Yusuf Eğilmez eşlik etti.

Ömer Aslan / www.balikligol.com

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Faruk Çelik Bolatlar köyü Akçakale Suriye Gülşen Özer İbrahim Özer Taziyede konuşan Çelik; Esed senin cürmün ne kadar?
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır