Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya Tayyar, nasıl dün usta kalem, bugün tribünlere oynayan oldu?

Tayyar, nasıl dün usta kalem, bugün tribünlere oynayan oldu?

AK Parti Milletvekili Şamil Tayyar'ı 3 gündür manşetinden usta kalem olarak anons eden İnternethaber, bugün ise manşetinden Şamil Tayyar'ı hedef aldı. Peki İnternethaber'in Şamil Tayyar'ı hedef tahtasına oturtmasındaki

Giriş Tarihi: 9 Aralık 2011 Cuma 08:40
Tayyar, nasıl dün usta kalem, bugün tribünlere oynayan oldu?
Hafta başından itibaren 3 gün süreyle manşetinden Şamil Tayyar'ı usta kalem olarak nitelendiren Hadi Özışık'ın sahibi olduğu İnternethaber sitesi, bugün ise manşetinden yaptığı haberinde AK Parti Milletvekili Şamil Tayyar'ı hedef alarak, 'tribünlere oynamakla' suçladı. İnternethaber'in dün usta kalem olarak nitelendirdiği Şamil Tayyar 'bugün trübünlere oynamakla' suçlayarak hedef almasının arkasında ise ilginç bir 'köşe yazma' hikayesi yatıyor. Şamil Tayyar, Rotahaber'e o hikayeyi anlattı.

'İSTİFA EDECEĞİM' DEMESİ ÇARPITILDI

AK Parti'nin Köşk'ün veto ettiği yasayı geri göndereceğini açıklamasının ardından dün basın toplantısı düzenleyen Şamil Tayyar, çarpıcı bir teklifte bulunmuş ve yasanın referanduma götürülmesini istemişti. Şamil Tayyar, yine internethaber'de de yer alan "'Arkasında tüm spor kulüpleri var. 3 partinin grup başkanvekilinin imzası var. Eğer referandumdan geçerse, ben geçtiği gün milletvekilliğinden istifaya hazırım." şeklindeki ifadesiyle referandumdan geçmesi halinde istifa edeceğini açıklamıştı.

Bu açıklama medyada bomba etkisi yapmış ve gazeteler başta olmak üzere birçok haber sitesi de bunu manşetlerine taşımıştı. Bunlardan biri de İnternethaber'di.

İNTERNETHABER ŞAMİL TAYYAR'I NEDEN HEDEF TAHTASINA OTURTTU?  

Dün Şamil Tayyar'ın açıklamasını manşetinden 'Şamil Tayyar'dan çok konuşulacak teklif' başlığıyla veren ve bir önceki manşetinde ise Şamil Tayyar'ı usta kalem olarak nitelendiren İnternethaber, bugün Şamil Tayyar'ı yine manşetine taşıdı. Ancak site, bugünkü manşet haberine 'Şamil Tayyar trübünlere nasıl oynadı?' başlığını attı ve haberin spotunda da 'Şike yasasına karşı istifa restini çekti. Peki gündemdeki isim halkı nasıl yanılttı?' sorusuna yer vererek Şamil Tayyar'ı hedef aldı.

ERDOĞAN'A HEDEF GÖSTERDİ

İnternethaber, haberinin devamında ise Tayyar'ı, Başbakan Erdoğan'a hedef gösterdi.

Haberinde "ERDOĞAN'DAN SARI KART YİYEBİLİR" arabaşlığını kullanan site, detayda ise "O halde neden referandum ve istifa kartını ortaya koydu? Futbol terimlerinden yola çıkarsak gündemdeki isim, sahada olmayı ve gösterişli çalımlar atmayı çok seviyor. Kendi taktiğini uygulayan Tayyar'a Erdoğan, sarı kart gösterebilir." ifadesine yer verdi.

HEDEF ALMASININ SIRRI SİTENİN DÜNKÜ MANŞETİNDE

Peki İnternethaber'in Şamil Tayyar'ı tribünlere oynamakla suçlamasının perde arkasında ne var? Bu sorunun cevabı ise İnternethaber'in dün yine manşetten verdiği bu haberde.

İnternethaber 3 gün boyunca manşetinden verdiği haberinde Şamil Tayyar'ın İnternethaber'de yazacağını duyurdu. Anons haberde kullanılan ifadeler ise oldukça çarpıcıydı. İnternethaber, usta kalem olarak tanımladığı Şamil Tayyar için şu ifadeleri kullandı;

"Her söylediği her yazdığı gündeme oturan usta isim Şamil Tayyar yakında bu ekranda. İnternethaber Yayın Grubu yakında köşe yazarları arasına Türkiye'nin en önemli kalemlerinden birini katıyor.

12 Haziran seçimlerinde AK Parti'den milletvekili seçilen Şamil Tayyar ara verdiği yazılarına yakında yeniden başlayacak.

28 Mart günü Star gazetesinde son makalesini yayınlayan Tayyar, "En zor anlarda yanımda olan ve hayır dualarını esirgemeyen gönül dostlarıma veda ederken, kalemimi, geçici süreyle onlara emanet ediyorum" demişti.

Usta gazeteci Şamil Tayyar kalemini tekrar eline alıyor ve yakında İnternethaber okurları için yazmaya başlayacak..."

Şamil Tayyar'ı 3 gün boyunca manşetinden bu haberle usta kalem olarak nitelendiren Hadi Özışık'ın sahibi olduğu İnternethaber'in, bugün manşetinden Şamil Tayyar'ı tribünlere oynamakla suçlamasının arkasındaki neden ise oldukça çarpıcı.

YAZMAYI ERTELEDİĞİNİ SÖYLEYİNCE HEDEF TAHTASINA KONULDU

Yaşanan bu skandalın ardından Meclis çalışmaları sırasında kendisine ulaştığımız AK parti Milletvekili Şamil Tayyar, dün kendisine övgüler yağdıran İnternethaber'in bugün kendisini hedef alarak ağır bir dille eleştirmesinin arkasında yatan nedenin 'İnternethaber'de yazmaya başlayacağı tarihi ertelemek istemesi' olduğunu söyledi.

Şamil Tayyar, Rotahaber'e şu açıklamayı yaptı;

"İnternethaber'in sahibi Hadi Özışık, zaman zaman arayıp kendi sitesinde yazma teklifinde bulundu. Ben de her defasında 'Önce bazı şeyleri yoluna koymam' gerektiğini söyledim. Geçtiğimiz günlerde aradığında yine benzeri bir teklifte bulununca ben de bu kez, 'Prensip olarak tamam' dedim. Bazı değerlendirmeler yaptıktan sonra başlayabileceğimi söyledim.

Ardından bir iki saat geçmeden bir de baktım ki sitesinden 'Şamil Tayyar İnternethaber'de' diye anons etmiş.

Sonra bir iki gün detaylı düşündüm. Baktım şu dönemde başlamamın doğru olmayacağını düşündüm. Arayıp, yazma işini biraz ertelememiz gerektiği bilgisini paylaştım. Hepsi bu" ROTAHABER

İNTERNETHABER'DEN AÇIKLAMA

Haberimizle ilgili İnternethaber Medya Grup Başkanı Süleyman Özışık'tan açıklama geldi.

İşte o açıklama...

İnternethaber'i ve İnternethaber Yayın Grubuna bağlı tüm yayın organlarını takip edenler iyi bilir ki, 11 yıllık yayın hayatımızda hiç kimseye tölerans geçmedik, hiç kimseye de iftira niteliğinde çamur atmadık.. Saygıdeğer gazeteci ve Milletvekili Şamil Tayyar da bu ilkemizin, bu prensibimizin dışında yer almış bir gazeteci değil ve olmayacak..

Öncelikle bilinmesini isterim ki, biz milletvekili Şamil Tayyır'ı değil, gazeteci / yazar Şamil Tayyar'ı İnternethaber'e transfer etmek istedik ve altını çizerek söylüyorum "Seve seve" cevabı aldık.. Bu görüşmeler sırasında kendisine de asla "Milletvekilliğiniz dönemi içerisinde yapacağınız haberlerde sizden yana tavır takınırız" gibi bir garanti vermedik..

Eleştirdiğiniz haberden de anlaşılacağı üzere İnternethaber, gazeteci Şamil Tayyar'ı değil, milletvekili Şamil Tayyar'ı eleştiren bir habere imza attı.. Kaldı ki, bir şeyi gözden atlamışsınız. Şamil Tayyar'ın internethaber'de yazı yazacağını duyurduğumuz haber sürmanşetimizde bulunurken de biz Şamil Tayyar'ı eleştiren haberlere İnternethaber'de hiç düşünmeden yer verdik..

Çıkar ve menfaat çamuruna saplanmış medya sektörünün aksine İnternethaber bu yayın politikasını 11 yıldır kararlılıkla ve asla aksatmadan devam ettirdi.. 11 yıl önce yayın hayatına başlarken okurlarımıza "Kimseyi başımıza bey olarak kabul etmeyeceğiz, ama kimseye de beylik taslamayacağız.. Övgüyü hakedeni öveceğiz, eleştiriyi hakedeni eleştireceğiz." diye bir söz verdik..

Bu sözümüzün gereğini de ziyadesiyle yerine getirdik.. Geride bıraktığımız yıllarda bizimle reklam çalışması yapan pek çok kurumun hatasını, reklamı bizim gazetemizin tepesinde dönerken eleştirmekten çekinmedik..

Seçim ve referandum dönemlerinde Mesut Yılmaz'dan Tansu Çiller'e... Merhum Bülent Ecevit'ten, Deniz Baykal'a.. Yine Merhum Necmettin Erbakan'dan AK Parti lideri Erdoğan'a ve / veya CHP'nin liderine varıncaya kadar herkesi gerektiğinde alkışladık, gerektiğinde eleştirdik..

Yine bizimle yıllardır reklam çalışmaları yapan Turkcell'den Digiturk'e.. Garanti Bankası'ndan İş ve /veya Yapı Kredi Bankası'na eleştiriyi hakeden pek çok kuruma reklamları yine bizim gazetemizde yayınlanırken eleştiriler yönelttik.. Bazı kurum veya kuruluşlar reklam çalışmalarından geri adım atmasına, bazı kurumlar bizi açlıkla terbiye etmeye çalışmasına rağmen bu yayın politikasından asla taviz vermedik, yine vermeyeceğiz..

Bunun yanı sıra, sitemizin saygıdeğer yazarlarından Memduh Bayraktaroğlu ve İnternethaber Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Hadi Özışık da eleştiriyi hakettikleri dönemlerde tamamen özgür ve bağımsız çalışan editöryamız tarafından tek bir dakika tereddüt edilmeden eleştirilen kişiler oldular..

Son bir örnek vermem gerikirse; Bundan 4 yıl önce benim tarafımdan kurulan Sonsayfa.com ismindeki internet gazetesinde editörlerimin yaptığı PKK konulu bir haber üzerine, bugün başında olduğum İnternethaber.com o gün, "Süleyman Özışık'ın başında olduğu Sonsayfa.com, terör örgütünü cesaretlendirici bir haberle okurlarının karşısına çıkarak bir skandala imza attı" şeklinde bir haber yaptı.. O gün ağabeyim Hadi Özışık'a "Bu nasıl olur?" dediğimde, "Ara gazetenin başındaki genel yayın yönetmenini, cevap hakkını kullan" dedi.. Ben de sıradan biri gibi arayıp bu eleştiriye karşı cevap hakkını kullandım..

Tüm bu örnekleri şu nedenle anlattım.. İnternethaber'de koruma, kollama ya da çamur veya iftira atma diye bir kavram yok.. Eleştirilmesi gereken gazetenin sahibi Hadi Özışık da olsa, Hadi Özışık'ın kardeşi Süleyman Özışık'da olsa eleştiriliyor..

Şunu tüm samimiyetimle söylemek isterim ki, şahsım olarak gazeteci Şamil Tayyar'ı meslek büyüğü olarak gören ve inanılmaz saygı duyan biriyim. Pek çok dost sohbetinde de, "Onun ayağının bildiğini bizim başımız bilmez" diyerek hakkını teslim etmişliğim vardır..  Ama yukarıda da belirttiğim gibi, gazeteciliğiyle, yazarlığıyla büyük hayranlık duyduğum Şamil Tayyar'ı milletvekili olarak gösterdiği reflekslerde zayıf veya acemi bulduğum anlarda, tam da İnternethaber'de bahsedildiği üzere "Tribünlere oynadığını, hatta  çıkarlarını gözeterek çalım atmaya çalıştığı" gayretleri içinde görünce, bir medya mensubu olarak eleştiri hakkımı hakaret boyutuna vardırmadan kullanmak benim en tabii hakkımdır..

Son olarak şunu söylemek isterim ki; Şayet Sayın Şamil Tayyar bu haberle ilgili bir telefon açma zahmetinde bulunsa, İnternethaber Yayın Grubu'nda, "Vay sen misin bizde yazı yazmaktan vazgeçen.. Al sana al sana vuralım da gör" diyecek zekada gazetecilerin barınmayacağını, bizzat kulağına fısıldamış olurduk..
Saygıdeğer milletvekilinin, "Bana yaz dediler ve bir düşüneyim dedim. sonra yazamayacağımı söyleyince bu haberler yapıldı" şeklindeki beyanatı da tamamen asılsızdır.. Kendisiyle her konuda anlaşmaya varılmış olup, kendileri bir süre sonra, "Partiden biraz baskı var yazmamam yönünde. Bu nedenle yazamayacağım" dediğini de bilgilerinize sunarım..
Saygı ile..

Süleyman Özışık
İnternethaber Yayın Grubu Medya Grup BaşkanıAhmet MEMİŞ - ROTAHABER / ÖZEL
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com